Zahodili hůl i hrábě... Spieth s kedíkem a jejich oslava roku

celá fotogalerie (13) » Jordan Spieth

Je dost dobře možné, že letos už nic lepšího na golfu neuvidíte. A Jordan Spieth i jeho kedík Michael Greller si toho byli okamžitě vědomi. A tak vítěznou Američanovu ránu na Travelers Championship oslavili tak, jak se patří. Velkolepě.

Spieth neprožíval ideální den.

Jako lídr po všech třech kolech došel finálové kolo pouze v paru a musel do play-off. Hned na jeho první jamce pak netrefil green a skončil v bunkeru, zatímco jeho sok Daniel Berger se připravoval na putt.

Vše bylo jasně dané. Spieth se měl pokusit zachránit par a doufat, že jeho soupeř svůj birdie putt nepromění. Jenže sport často postrádá logiku.

Spieth se sice ještě následně v obrovské euforii snažil uklidnit fanoušky, aby Berger, který ocenil hole out svého soupeře zdviženým palcem, mohl puttovat alespoň v relativním klidu, ale úplně utišit je nešlo.

Berger svůj putt nedal a Spieth slavil 10. titul na PGA Tour v kariéře.

Vítězná rána se následně začala propírat ze všech stran a nikomu tak nemohla uniknout bezprostřední radost vítěze a jeho kedíka. Zatímco hráč zahodil směrem k bagu svou hůl, Greller vymrštil do vzduchu hrábě, které držel v ruce. Oba to provedli navíc současně.

Spieth následně vyběhl z bunkeru a společně s Grellerem vyskočili do vzduchu, kde se v obří euforii srazili. A vznikla spousta skvělých fotek.

"Byl jsem překvapený z Michaelova nadšení ... země se otřásala," přiznal Spieth. Ten se stal teprve druhým hráčem, který si připsal 10 vítězství na PGA Tour ještě před svými 24. narozeninami. Ano, po Tigeru Woodsovi.

Fotogalerie z bezprostředních oslav zde

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení