Na délce nezáleží. Donald bojuje za kratší hřiště

Luke Donald

Stále delší hřiště podle všeho leží v žaludku nejen amatérům, ale i řadě profíků. Luke Donald dokonce po Travelers Championship připomněl, že uměle vytvářená obtížnost metry navíc může být pouze klamem. Za příklad dal poslední dva turnaje.

Zatímco na hřišti Erin Hills, dlouhém 7741 yardů, zahrál šampion US Open Brooks Keopka vítězné skóre -16, v neděli na o skoro 900 yardů kratším hřišti TPC River Highlands bylo nejlepším výsledkem -12, na který dosáhly šampion Jordan Spieth a Daniel Berger.

"Líbí se mi, že skóre -12 zvítězilo v tomto týdnu na hřišti dlouhém 6850 yardů, zatímco minulý týden v Erin Hills dlouhém 7650 yardů vyhrálo skóre -16. Dělat delší hřiště není odpověď," napsal Donald na svůj Twitter.

I když je tak trochu jasné, proč zrovna on bojuje za kratší hřiště - je totiž jedním z nejkratších hráčů na okruhu PGA Tour, v aktuální sezoně mu s průměrnou délkou drivů 275,7 yardů patří až 194. pozice - dostalo se mu celkem výrazné podpory.

Mezi těmi, kteří "olajkovali" jeho status, jsou třeba Gary Player nebo Paul McGinley. A více než US Open se Travelers Championship líbil také Patricku Reedovi, který si užíval většího napětí v samém závěru.

Délka hřišť je stále více propírána. S novým vybavením hráči sice dokáží zahrát delší rány, jedná se ale pouze o pár výjimek, a to dokonce i mezi profesionály. Navíc statisticky se délka ran za poslední desetiletí prodloužila jen o pár yardů.

Po světě, a především ve Spojených státech, ale vzniká stále více dlouhých hřišť. Že to ale není cesta ukazuje třeba i u nás Loreta Pyšely. Nové hřiště, patřící mezi ty kratší, si rychle získalo velkou oblibu u hráčů.

"Hlavní problém dlouhých hřišť je v tom, že se hrají déle," dodal Donald v dalším svém tweetu a upozornil tak na to, že lidé po celém světě mají stále méně času na to, trávit na golfu celé dny, a tak hráčů příliš nepřibývá.

Za Donalda se postavil i komentátor Sky Sports Tony Johnstone: "Moc hezky řečeno. Čím více hlasů, tím lépe. Možná budeme konečně slyšet."

Další problém zbytečně dlouhých hřišť pak popsal velmi trefně muž z lidu - anglický golfista Terry Wall: "Skvělá hřiště vás nutí přemýšlet o výběru hole na každém odpališti, nikoliv pouze na tříparech."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení