Spilková potkala Mickelsona, čeká ji první major v tomto roce

Tým KPMG Mickelson a Spilková

Konečně se dočkala. Klára Spilková se v pondělí setkala s legendárním Philem Mickelsonem, se kterým patří do globálního týmu KPMG. Stalo se tak před turnajem KPMG Women's PGA Championship, prvním letošním majorem, kterého se nejlepší česká golfistka zúčastní.

Hrát se bude od čtvrtka do neděle na hřišti Olympia Fields v americkém státě Illinois. A Spilková do dějiště druhého majoru roku dorazila jako jednička evropského žebříčku, za což děkuje především dubnovému vítězství na marockém Lalla Meryem Cupu.

Od svého vítězství v Maroku, premiérovým mezi profesionálkami, se Klára Spilková věnovala především intenzivnímu tréninku.

"V květnu odpadl původně plánovaný turnaj Ladies European Tour v Thajsku, v červnu bylo zrušeno Turecko, tak jsem absolvovala týdny trénování i fyzické přípravy a také další akce. Pak jsem letěla na čtyři dny dovolené do Řecka, abych trochu změnila stereotyp a zase načerpala nové síly," popisuje své uplynulé týdny.

V posledních dnech před odletem do USA pak trénovala na slovenském Penati: "Soustředila jsem se hlavně na krátkou hru a puttování, což budou rozhodující faktory na hřišti Olympia Fields. Dokonce jsem musela vyměnit wedge, protože drážky u těch starých byly ohrané."

​Dvaadvacetiletá profesionálka hraje KPMG Women's PGA Championship stejně jako loni na pozvání titulárního partnera, do jehož globálního týmu patří spolu s Philem Mickelsonem. A právě s ním se v pondělí setkala, když Lefty dorazil do Illinois a zúčastnil se speciální exhibice na drivingu se Stacy Lewis, Brook Henderson a Lydií Ko. "Bylo mi ctí se s panem Philem Mickelsonem dnes potkat!" napsala ke společné fotce na svém Facebooku.

Do dějiště nadcházejícího majoru, který se hraje o celkovou dotaci 3,5 milionu dolarů, přiletěla Spilková se svou caddie Kateřinou Dvořákovou už v neděli v poledne. Byl tedy ještě čas vyrazit poprvé obhlédnout privátní hřiště, kde se mimo jiné hrálo US Open 2003, které vyhrál Jim Furyk.

Hřiště bylo postaveno v roce 1905 a hostilo už dvakrát PGA Championship, jednou US Senior Open a před dvěma lety US Amateur Championship. Celkem pětkrát se tu hrála PGA Tour díky Western Open a zvítězily zde takové legendy jako Walter Hagen (1927) nebo Jack Nicklaus (1968).

"Hřiště má hodně bunkerů, je obklopeno stromy, taková americká klasika. Na to jsem se právě zaměřila v tréninku. Cítím se velmi dobře a po loňské premiéře na KPMG Women's PGA Championship je mým cílem udělat cut. Nebude to jednoduché, ale přece jen už nejedu do úplného neznáma jako loni," řekla Klára Spilková, která se zúčastní i úterního Pro-Amu.

Do samotného turnaje pak vstoupí ve čtvrtek ve 13:20 místního času z desáté jamky. Společnost jí během úvodních dvou kol budou dělat Korejka Na Yeon Choi s Američankou Daniellou Kang.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení