Alex Čejka prožívá báječnou sezonu, kolik si nakonec vydělá?

Alex Čejka

Ještě před dvěma roky to vypadalo, že golfová kariéra Alexe Čejky pomalu ale jistě vyprchává. Jenže rodák z Mariánských Lázní si pak naprosto nečekaně připsal první vítězství na PGA Tour v kariéře a ve skvělých výkonech pokračuje i letos, kdy má velmi dobře našlápnuto k nejlepší sezoně v kariéře, alespoň co se týče vydělaných peněz.

Čejka měl za sebou těžké období. V roce 2012 přišel o kartu na PGA Tour a musel o úroveň níž na Web.com Tour. Navíc ho potkaly pro golfistu nepříjemné problémy - alergie na trávu! Po dvou letech strádání se ale vrátil zpět na vrchol. A ještě silnější, než dříve.

Ve svých 44 letech si loni v březnu připsal při svém 287. startu na nejprestižnějším golfovém okruhu premiérové vítězství, když v Portoriku slavil až po dramatickém play-off. Vítězství ho katapultovalo nejen mezi šampiony, ale zároveň mu zajistilo jistotu karty na další dva roky.

Suma sumárum to v uplynulé sezoně dělalo 1 227 196 dolarů, tedy bez mála 30 milionů korun, které připluly na Čejkův účet z prize money všech 30 turnajů, které odehrál. I přes vítězství to ale nebyla jeho nejlukrativnější sezona v zámoří, v roce 2004 si vydělal dokonce 1 313 483 dolarů. A to odehrál o šest akcí méně a turnajové odměny tehdy byly výrazně nižší...

Letos by však své maximum měl pokořit. Díky třem umístěním v TOP 10, včetně děleného druhého místa v Las Vegas a naposledy dělené deváté příčky na The Players, se už obohatil o 1 197 871 dolarů.

A to je sezona teprve ve své polovině!

Český rodák, který reprezentuje Německo, se zatím zúčastnil jen 16 turnajů. Na čtyřech z nich neprošel cutem a z dvou musel odstoupit kvůli zranění. Jenže na těch, na kterých se dostane do finálových víkendových kol, hraje senzačně.

Jen třikrát se v takovém případě neprobojoval mezi nejlepší pětadvacítku, což v jeho letošních výdělcích hraje nezanedbatelnou roli. Už nyní má přitom Čejka jistou účast v play-off FedExCupu, do jehož prvního ze čtyř turnajů se dostane 125 nejlepších hráčů sezony.

Není to ale pouze ona sám, kdo díky jeho skvělým výkonům bohatne.

Čejka totiž v aktuální sezoně trefil už dvě esa. To první během úspěšného turnaje v Las Vegas, druhé během Honda Classic. A to dokonce na těžké 17. jamce hřiště PGA National, kde se jednalo o vůbec první hole-in-one v místní Medvědí pasti od roku 2007, kdy se sem turnaj přestěhoval.

Znamenalo to jediné - pro jednoho šťastlivce z přítomných finanční bonus ve výši roční hypotéční splátky, o který se postará partnerská společnost Quicken Loans. "Jsem rád, že jsem mohl také někomu pomoci," přiznal tehdy spokojený Čejka.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení