Hvězda NBA si zahraje Web.com Tour, někteří profíci zuří

Steph Curry

V tomto roce dovedl své Golden State Warriors k vítězství v NBA, začátkem srpna si basketbalista Steph Curry vyzkouší, jak těžké to mají golfisté. Zúčastní se totiž Ellie Mae Classic na Web.com Tour. Nikoliv přitom pouze středečního Pro-Amu, ale hlavního turnaje!

Curry je vášnivý golfista, a když má volno, tak prakticky nesleze z fairwayí a greenů. Je častým účastníkem nejrůznějších Pro-Amů, tentokrát ale vyrazí na zatím největší golfovou zkoušku.

Zahraje si profesionální turnaj!

Jeden z nejlepších basketbalistů současnosti má handicap 2,2 a na turnaj, který se bude hrát v Severní Karolíně, dostal speciální pozvánku. 

"Když jsem zjistil, že dostanu pozvánku, mísila se ve mně spousta emocí. Miluji totiž golf, je to má vášeň. Hrát proti těm nejlepším profesionálům bude pro mě obrovská čest a radost," vzkázal Curry.

Ten moc dobře ví, že ho čeká maximálně těžký golfový test: "Těším se na to a snad se neztrapním. Chci si to ale co možná nejvíce užít a pomoci vybrat co nejvíce peněz pro nadaci."

Tou je Warriors Community Foundation, která bude z turnaje na hřišti TPC Stonebrae těžit. A je jasné, že přítomnost jedné z největších sportovních celebrit světa celkové vybrané částce hodně pomůže.

Ne všichni však jsou nadšení.

"Steph Curry s handicapem 2,2 dostane sponzorskou pozvánku na akci Web.com Tour. Spousta skvělých hráčů by mohla tu šanci využít, smutné," napsal na svém Twitteru golfový profesionál Lee McCoy.

I když své vyjádření následně dovysvětlil s tím, že Currymu přeje úspěch, je patrné, že některým hráčům jeho přítomnost leží v žaludku. Stejný názor má i John Peterson: "Je to nechutné. Vzal místo někomu z profíků."

Někteří hráči ale naopak Curryho zkoušku vítají. Pravdou je, že většina jich je z PGA Tour, třeba Justin Thomas, Jason Dufner nebo Billy Horschel.

"Nepamatuji si, kdy naposledy se tolik mluvilo o turnaji Web.com Tour. Je to skvělé pro Ellie Mae Classic a oblast Bay," napsal na Twitter třeba Horschel. "Mám radost za Stepha Curryho. Vyvolalo to spoustu diskusí, ale je to skvělé pro akci," dodal Thomas.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení