Spilková zahrála skvělé první kolo, v Illinois ho došla v paru

celá fotogalerie (13) » Klára Spilková

Klára Spilková skvěle rozehrála svůj úvodní major tohoto roku KPMG Women’s PGA Championship. Po nedohraném prvním kole, když hráčky předčasně vyhnala ze hřiště bouřka, je na konci čtvrté desítky, když došla v paru. V průběhu kola na tom byla ale mnohem lépe.

Spilková startuje na turnaji LPGA v Illinois na hřišti Olympia Fields na pozvánku svého sponzora KPMG a na rozdíl od loňského ročníků může před druhým kolem pomýšlet na to, že si zahraje i o víkendu.

Do svého prvního kola přitom nevstoupila dobře. Hned na úvod si připsala bogey na desítce, rozhodit se ale nenechala. Ještě na své úvodní devítce se třemi birdie (14, 15, 18) dostala dvě rány pod par a atakovala nejvyšší příčky.

Poté se ale dobře fungující stroj trochu zasekl. Nejlepší česká golfistka už žádné další birdie nepřidala, naopak si pohoršila o dvě rány kvůli dvěma bogey na jamkách dva a sedm a klesla zpět na par.

"První kolo KPMG Women's PGA Championship pár paradních zachraných akcí a výsledek v paru," pochlubila se Spilková na Facebooku.

Výsledek even par (71) pak aktuálně znamená dělené 39. místo, několik hráček ale ještě v pátek ráno bude muset dohrát své první kolo. 

Ihned pak odstartuje runda druhá, do které vstoupí Spilková mezi prvními v rámci dopoledních flightů z desítky.

Ve vedení jsou po prvním kole Korejky Chella Choi a Amy Yang, které se dostaly pět ran pod par hřiště. Yang ale ještě musí v pátek dohrát svou poslední jamku. Pod parem jsou i sestry Jessica (-1) a Nelly (-2) Kordovy.

Fotky (13) Kláry Spilkové z 1. kola zde 

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení