Skvělá Klára Spilková (-3) dala v Illinois cut, útočí na TOP 10

celá fotogalerie (12) » Klára Spilková

Fantasticky má Klára Spilková rozehraný svůj první letošní major, kterým je KPMG Women’s PGA Championship. Po dvou kolech je na skóre -3, což znamená před třetím kolem dělenou 15. příčku. Cut tak má v kapse a o víkendu může zaútočit na TOP 10.

V elitní desítce přitom už klidně mohla být, to kdyby na hřišti Olympia Fields v Illinois nezaváhala v závěru prvního kola. Ve čtvrtek totiž byla po úvodní devítce dvě rány pod par, nakonec ale došla pouze v paru.

V pátek nic podobného nepřipustila.

Tentokrát startovala na jedničce a po pěti parech se dostala do pohody dvěma birdie na jamkách šest a sedm. Nevykolejilo ji ani první bogey na devítce, na které zareagovala okamžitě berdíkem na desítce.

Podobně rychle si vzala ztracenou ránu poté, co zahrála druhé bogey na čtrnáctce. Díky birdie na sedmnáctce se vrátila na dvě rány pod par jak v druhém kole, tak celém turnaji. A vše korunovala závěrečným berdíkem na osmnáctce a posunem na mínus tři.

Může se tak radovat ze svého druhého cutu na majoru v kariéře.

Ten první si připsala v roce 2015 na Evian Championship, na Women's British Open neuspěla ani jednou ze tří pokusů.

Tentokrát se ale po druhém kole nemusí těšit pouze z toho, že si zahraje i o víkendu. O něm totiž může už bez nervů bojovat o skvělé umístění.

Když coby členka dopoledních flightů v pátek dohrála, ztrácela na elitní desítku jedinou ránu. Za hráčkami na děleném prvním místě pak zaostává pouze o čtyři. Po premiérovém vítězství na Ladies European Tour v Maroku tak má nakročeno k dalšímu životnímu výsledku.

Fotky Kláry Spilkové z 2. kola zde

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení