Klára Spilková: Čekají mě dva dny plné golfu

Klára Spilková

Klára Spilková v Americe září. Na svém prvním majoru sezony na hřišti Olympia Fields v Illinois útočí po dvou kolech na životní výsledek. O víkendu je připravená podstoupit tvrdou zkoušku, na jejímž konci by mohlo být třeba senzační umístění v TOP 10 na KPMG Women’s PGA Championship.

Česká jednička se měří s absolutní světovou špičkou a po dvou kolech nejenže pohodlně prošla cutem o pět ran, ale ještě má ty nejlepší na dohled. Zatím je s výsledkem -3 na dělené 15. příčce.

Mohlo to být dokonce ještě lepší, když byla na první devítce úvodního kola již dvě rány pod parem, ale pak o obě rány v závěru přišla.

"První kolo jsem začala bogey, kdy jsem první ránu zahrála málem do vody. Zapůsobila na mě nervozita, ale dokázala jsem se hned zkoncentrovat. Celý den byl jako na houpačce. Spoustu jamek jsem zachránila úžasnou příhrou. Dohrála jsem nakonec v paru a pěkně jsem si oddechla," komentovala Spilková čtvrteční úvodní osmnáctku.

V té druhé již hru zklidnila a našla jistotu. "Celý den jsem hrála na jistotu, byla jsem trpělivá a čekala jsem na birdie. Nakonec se to vyplatilo a na posledních dvou jamkách jsem birdie skutečně zahrála," popsala Klára, která se na turnaji opírá kromě jiného také o skvělé puttování.

V prvním kole zahrála jen 27 puttů, druhý den 28. Na jamkovištích tedy potřebuje pouze něco málo přes putt a půl, aby míček dopravila do jamky. I díky tomu ztrácí na umístění v TOP 10 pouze dvě rány.

"První úkol, projít cutem, jsem si splnila a teď mě čekají další dva dny plné golfu," těší se Spilková, která na majoru startuje na sponzorskou pozvánku KPMG.

Do třetího kola odstartuje v 18.28 našeho času. Její parťačkou ve flightu bude Američanka Marina Alex.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení