Hvězdy Czech Masters: Pieters zlomil driver, Westwood v TOP 10

Thomas Pieters

S různými úspěchy bojují na HNA Open de France hvězdy D+D REAL Czech Masters. Vítěz z roku 2015 Thomas Pieters ve třetím kole opět předvedl svou temnější polohu, když po ráně do vody rozštípal driver. Přesto se pak dokázal vyškrábat na dělené třetí místo.

Z hráčů, kteří se předvedou na Albatrossu i letos, se zatím nejlépe činí Lee Westwood. Anglický veterán, který skončil loni dělený druhý na Masters, došel třetí kolo v paru a udržel se v TOP 10 na děleném desátém místě.

S ním je na stejné pozici jeho populární krajan Andrew Johnston. Fousáč Beef zahrál v sobotu -2 a do TOP 10 se vyšvihl z konce třetí desítky.

Mezi hráči na děleném desátém místě je i Alex Noren, světová osmička a v Le Golf National nejvýše postavený hráč v žebříčku. O ránu zpět je jedenáctý hráč světa Jon Rahm. Španělská kometa hraje svůj první turnaj čistě na European Tour od svého loňského přestupu mezi profesionály.

Vzteklý belgický pes

Belgičanovi Pietersovi opět ruply nervy. Již před dvěma lety přes koleno rozštípal hůl po nakonec celkem povedené ráně na British Open. Dva kusy hole pak zahodil do křoví. Teď ho kamery zachytily jak si do bagu ukládá zničený driver poté, co s ním na devítce zahrál do vody. Bylo z toho bogey.

A řádil Pieters před dvěma lety v Royal Troon.

Bez své nejdelší hole se ale Pietersovi vedlo lépe. Na druhé devítce zahrál tři berdíky, již nechyboval, a po čtrnáctce byl dokonce mezi pěticí hráčů, kteří dělili vedení. Později ho za sebe o ránu odsunuli Alexander Björk a Peter Uihlein.

Naopak zatím se příliš nedaří největší hvězdě letošního Czech Masters. Martin Kaymer je na děleném 66. místě, když v sobotu zahrál 77 ran.

Průběžné pořadí sledujte zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení