Spilková zahrála kolo za +11: Zažila jsem noční můru

Klára Spilková

Klára Spilková prožila ve třetím kole KPMG Women´s PGA Championship pohromu. Zahrála 82 ran (+11) a propadla se z 15. na 73. místo svého prvního majoru v sezoně. Jak pak v emotivním příspěvku na svém Facebooku přiznala, nezvládla to psychicky.

Spilková si v Illinois plnila své sny. Famózně odehrála první dvě kola a zejména to druhé za 68 ran ji katapultovalo dvě rány za TOP 10 na dělené 15. místo. Byla na něm třeba společně s Nelly Kordou.

Všechno vypadalo skvěle, fanoušky navnadila na historický výsledek pro celý český golf, ale asi málokdo si umí představit, pod jakým vnitřním tlakem se v Olympia Fields Country Clubu ocitla.

Výsledek +11 ze zrodil z triplebogey na dvojce, double bogey na třináctce a dalšími šesti bogey. Celkově zahrála Spilková o 14 ran horší kolo, než předchozí den.

"A taky to vždy nejde tak jak si den dopředu řeknu. Občas prostě mám dobré dny, občas horší, a občas si myslím, že i ty nejhorší (i když tomu tak není!). Já jsem si dnes na hřišti prožila svojí noční můru - je to asi občas potřeba," začala s odhalováním těžkých pocitů.

Je však potřeba ocenit, s jakou upřímností a bez vytáček přiznala, že to nezvládla především v hlavě. "Měla to dnes pro mě být výzva. Snažila jsem se ji přijmout a nebojovat s tím. To že jsem se snažila, mě nakonec pohřbilo."

Nebyl to prý ještě tripláč na dvojce, kde zahrála čtyřputt, který zlomil její odhodlání porvat se se zatím vrcholným momentem kariéry. "Hned jsem si vzpomněla na Erniho Else," zmínila loňský šestiputt Jihoafričana na Masters.

"Myslela jsem stále dopředu, pozitivně, až do desáté jamky, kdy jsem dala bogey, a tam jsem odrovnala sama sebe," uvedla.

Celý FB příspěvek si můžete přečíst zde.

Nyní se dvaadvacetiletá Češka pokusí na třetí kolo rychle zapomenout, i když na to nemá moc času. Do poslední rundy startuje už před sedmou ráno, tady před 14.00 našeho času.

"I přesto vím, že golf hrát umím. Život si mě občas takhle zkouší, aby mě vrátil nohama na zem. Mám na to pár hodin, abych to vstřebala, oklepala se a šla dál," napsala Spilková, která věří, že právě prožila cennou sportovní i životní zkušenost.

"Za pár týdnů životu poděkuju a uvědomím si, že mi to jako vždy něco přineslo. Je to paradox když si představím sebe jako malou holku... byl to vždy můj sen hrát major a zahrát si všechny čtyři kola. Děkuji všem za úžasnou podporu i v den kdy se nedaří," dodala.

Průběžné pořadí turnaje sledujte zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení