Paříž ovládl Angličan. Westwood předvedl parádu

Tommy Fleetwood

Angličan Tommy Fleetwood rázně prolomil francouzské prokletí a vyhrál HNA Open de France, druhý turnaj lukrativní Rolex Series. Svým druhým letošním triumfem na European Tour se posunul do čela Race to Dubai, když si za výhru připsal 1 040 824 eur.

V money listu letošní sezony se posunul před dosud vedoucího Sergia Garciu, který v Paříži nestartoval. Fleetwood se zároveň posune na 15. místo světového žebříčku, tedy na své maximum.

Šestadvacetiletý rodák ze Southportu prožívá životní sezonu. V roce 2017 skončil už posedmé ze 13 startů v TOP 10. To zahrnuje i dvě vítězství a dvě umístění na dvě druhá místa.

Zajímavé je, že Fleetwodd již podruhé v kariéře vyhrál hřišti, kde se měl nebo má za rok konat Ryder Cup. Jeho první vítězství v kariéře se událo v roce 2013 na Gleneagles, a teď vyhrál na Le Golf National, kde by sám za rok neměl v evropském týmu chybět.

Přitom se mu tady nikdy nedařilo. Ve všech čtyřech předchozích startech neprošel cutem a nedostal se ani pod par. A najednou vítězství, které bylo i zároveň prvním vítězstvím Angličana na francouzském Open.

"Na dnešek nikdy nezapomenu. Vítězství je nejlepší pocit v golfu, navíc na tomhle hřišti, na Rolex Series. To jsou velké bonusy," uvedl o svém triumfu o jednu ránu nad Peterem Uihleinem, pro kterého má těsná porážka jedinou satisfakci. Kvalifikoval se na British Open.

Na třetí major sezony se dostali i dělení třetí Thornbjorn Olesen, Mike Lorenzo-Vera a Alexander Bjork.

Dělené 10. místo udržela i hvězda Czech Masters Lee Westwood. Angličan ho sdílí s Alexem Norenem a Jonem Rahmem, tedy hráči, kteří byli z účastníků Open de France nejvýše postavení ve světovém žebříčku (8. a 11.).

Westwood se v posledním kole blýskl velkou parádou. Na 13. jamce trefil hole out a do skórkarty zapsal eagle. Míček poslal do jamky z téměř 130 metrů, navíc z roughu. Jenže kromě toho dal na poslední devítce také čtyři bogey, čím přišel o mnohem lepší výsledek.

Další hvězda Czech Masters Martin Kaymer zahrál v posledním kole v paru a dokončil turnaj dělený 57. O tři rány lépe se vedlo Ianu Pulterovi (T45).

Thomas Pieters, vítěz Czech Masters z roku 2015, plánoval v neděli zaútočit na vítězství, ale zahrál +3, celkově -4, a ze třetího místa se propadl mimo TOP 10.

Konečné výsledky naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení