Spilková se s Illinois rozloučila se ctí: Rozdíl je v hlavě

Klára Spilková

Po pokaženém třetím kole za +11 už toho Klára Spilková v tom finálovém příliš napravit nemohla. Nakonec si ale na KPMG Women's PGA Championship ve finále o pár příček polepšila na konečné dělené 70. místo. Z vítězství se na druhém majoru sezony radovala její spoluhráčka z flightu z úvodních dvou kol Američanka Daniella Kang.

Spilková měla turnaj fantasticky rozehraný. Po dvou kolech byla tři rány pod parem a útočila na elitní desítku. V sobotu ale na hřišti Olympia Fields u Chicaga naprosto vyhořela a propadla se na konec pořadí hráček, které daly cut. V neděli už tak turnaj pouze dohrávala.

A dohrála ho se ctí. Dvě birdie a čtyři bogey znamenaly výsledek 73 ran (+2) a polepšení si na dělenou 70. příčku, za kterou vyinkasovala 7019 dolarů, v přepočtu zhruba 160 tisíc korun.

"Byla to skvělá zkušenost, za kterou chci KPMG poděkovat. Snažila jsem se a bojovala, ale nebylo to snadné," řekla Spilková, která nastoupila do velkého turnaje po více než dvouměsíční přestávce v kalendáři Ladies European Tour, kde v dubnu vyhrála v Maroku.

"Nehrála jsem špatně, ale na takovém turnaji jako je major není prostor na chyby. Pořád se zachraňujete a hřiště vás zkouší všemi způsoby. Poznala jsem, že rozdíl mezi mnou a soupeřkami není v technice, ale v hlavě. Vím, že budu muset ještě víc zapracovat na psychice," uvedla nejlepší česká golfistka, pro kterou bylo novum hrát ve dvou.

"Na Ladies European Tour jdeme vždycky po třech. Tady jsme ale šly ve třetím kole po dvou a bylo to na mě hrozně rychlé. Nic takového jsem předtím nezažila, nebyl čas se zastavit. Kvůli tomu jsem pospíchala a dělala zbytečné chyby," ohlédla se ještě jednou za třetím kolem.

Nezvyklá pro ni byla také rychlost greenů na americkém majoru: "Oproti top českým greenům byly o nějakých pět stop rychlejší a ve srovnání s Ladies European Tour to bylo asi o tři stopy výš. Když jsem na amerických greenech trénovala poprvé, byla jsem docela vyjukaná."

Při KPMG Women's PGA Championship se Klára Spilková setkala s Philem Mickelsonem, který vévodí globálnímu týmu značky KPMG, a potkala také americkou sjezdařku Lindsey Vonn.

"Phil se přišel představit hráčkám z týmu KPMG. Potěšilo mě, že mě znal jménem a že věděl, o koho jde," řekla Spilková. "Před turnajem se zúčastnil exhibice s golfistkami a když jsem se ho zeptala, jak se má, tak řekl, že je nervózní! To mě docela překvapilo, ale líbilo se mi, že si na nic nehraje," dodala k setkání s vítězem pěti turnajů kategorie major.

Šampionkou turnaje se stala Američanka Danielle Kang, která šla v úvodních dvou kolech v jednom flightu se Spilkovou. Po vyrovnaných kolech za 69, 66, 68 a znovu 68 ran zvítězila se skóre -13 o ránu před Kanaďankou Brooke Henderson. Jessica Korda skončila dělená čtrnáctá (-4), její mladší sestra Nelly dělená dvacátá (-3).

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení