Matuš sahal po The Open, Mrůzkovi nestačily ani dva eagly

Stanislav Matuš

Blízko senzaci byli v kvalifikaci The Open čeští golfisté Stanislav Matuš a Filip Mrůzek. Prvně jmenovaný ještě po první devítce finálového kola držel postupovou pozici, poté ale začal chybovat. To Mrůzek v závěru mocně dotahoval, ale mezi tři postupující se nedostal.

Matuš hrál finálovou kvalifikaci na hřišti Notts Hollinwell a začal fantasticky. Od úvodních jamek prvního kola se držel na špici leaderboardu a před druhou úterní rundou dělil druhou příčku.

"Den začal úžasně. Hřiště bylo hezké, ale těžké - vysoké roughy, foukal vítr... Já však chytnul slinu, hrál jsem dobře a ta úvodní osmnáctka mi vyšla skvěle," přiznal po dohrání Matuš, který si na ní připsal pět birdie a jediné bogey na závěrečné osmnáctce.

A parádně vstoupil také do druhého kola, když na úvodních třech jamkách zahrál dvě birdie a posunul se na mínus šest a průběžné vedení.

Pak se ale začal zhoršovat.

Po devítce sice ještě držel se skóre -5 dělenou druhou příčku, ale v druhé polovině kola si pohoršil o další tři rány a bylo po nadějích.

"Přišla nervozita. Bylo se zde podívat kolem pěti set lidí a ti se po prvním kole šli podívat na skoro lídra. Šli s námi pár jamek, bylo úžasné, jakou dokázali vytvořit atmosféru na kvalifikaci. Něco takového jsem zažil poprvé," popisuje odpoledne v Nottinghamshire.

Kde hledat příčinu toho, že na druhé devítce už nezaskóroval a připsal si tři bogey? "Dostavily se problémy z týčka. které občas mám. Tím tlakem se to projevilo a po úvodních třech fairwayích jsem minul všechny."

Nebyly to sice velké minely, vždy o pár metrů, ale přeci jen hra z typických linksových vyprahlých roughů není Matušovi vlastní.

"Nevěděl jsem, co hrát, co míček udělá. Často to byly velké flyery, které nešly na malých a tvrdých greenech zastavit," přiznal hráč Prague Golf Teamu. "Rozhodně se za svůj výsledek nemusím stydět. Hrál jsem dobrý golf, viděl jsem, že to jde, když to sedne. Snad se letošní zkušenost projeví třeba příští rok," dodává s optimismem.

Po kolech za 68 a 74 ran tak došel celkově dvě rány pod par a chybělo mu tak pět ran k tomu, aby si o jedno z tří postupových míst zahrál v play-off s dalšími hráči na mínus sedmi.

Konečné pořadí kvalifikace v Notts Hollinwell zde.

Mrůzkův finiš nestačil

Opačný průběh měla kvalifikace pro Filipa Mrůzka. Ten hrál ve Woburnu, domovském hřišti Iana Poultera, který se kvalifikace také zúčastnil, a úvodní osmnáctku zahrál za +2.

Hole do žita ale nehodil a odpoledne se pokusil o zázrak.

Stejně jako v prvním kole zahrál hráč Relmostu eagle na pětiparové dvojce a třemi berdíky na úvod druhé devítky na jamkách 10, 11 a 12 se posunul už na skóre -3. Na závěrečných šesti jamkách si tak potřeboval polepšit ještě minimálně o tři jamky, to se mu ale nepodařilo.

Zahrál sice ještě birdie na šestnáctce, ale to bylo všechno. A bohužel to bylo málo, famózní kolo za 66 ran nestačilo. Je to škoda, kdyby se dokázal dostat na celkové skóre -6, rozdal by si to o postup na The Open mimo jiné s již zmíněným Poulterem. Ten tak postoupil bez dalšího boje.

Z Anglie se Mrůzek okamžitě přesouvá do Prahy, kde ho čeká od čtvrtka na Zbraslavi premiérový ročník Prague Golf Challenge. Matuš vyrazí do Německa na Pro Golf Tour, kde bojuje o plnou kartu na Challenge Tour.

Konečné pořadí kvalifikace ve Woburnu zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení