Mrůzek byl blízko The Open: Že na to Češi nemají, je minulost

Filip Mrůzek

V úterý všichni nejprve dlouho sledovali v boji o The Open Stanislava Matuše, nakonec to ale byl on, kdo měl k postupu na třetí major roku blíže. Filip Mrůzek hrál v anglickém Woburnu skvělý golf a dvě rány mu chyběly k tomu, aby si to v play-off rozdal i s Ianem Poulterem.

Dvoukolovou kvalifikaci Mrůzek nezačal ideálně a první dopolední kolo zahrál za 74 ran (+2). Nevzdal se. Také do druhé rundy vstoupil eaglem na pětiparové dvojce a několika berdíky se dostal do boje o postup.

Nakonec mu ale pár ran chybělo.

"Nejprve to vypadalo, že nic. Ale nakonec jsem byl tři rány od přímého postupu a dvě od rozehrávky tří hráčů o dvě místa. Super. Zahrát šest pod na tomto hřišti, s takovou konkurencí a pod takovým tlakem, to je pecka," nebyl Mrůzek po dohrání vůbec naštvaný.

Právě naopak. Bylo znát, že ho anglické úterý nakoplo.

"Dokázal jsem si, že na to mám a odjíždím maximálně pozitivní na Challenge Tour. Druhé kolo bylo prakticky bez chyby, byla to nádherná hra. Dělené osmé místo určitě není žádná ostuda," vysypal ze sebe své bezprostřední dojmy.

A byl rád, že se v Notts Hollinwell dařilo i Stanislavu Matušovi, který dlouho držel postupové místo, ale v závěru mu došel dech: "Není to stoprocentní úspěch, ale i tak jsme oba dva ukázali, že na to máme a že řeči o tom, že na to Češi nemají, jsou minulostí."

Jestli hráč Relmostu něčeho litoval, tak prvního kola. Zahrál dva trojputty - dvě zbytečná bogey. I když, zbytečná... Tvarované greeny s rychlostí kolem 12 stop mu ze začátku dělaly problémy, musel si na ně zvyknout.

"Člověk je musí víc znát a v druhém kole už jsem si více ohlídal tempo. Ve hře to jinak bylo opravdu dobré. Za dvě kola jsem pokazil dvě rány z týčka, nedělal jsem chyby. To mě hodně těší," přiznal Mrůzek, který se do kvalifikace přihlásil před dvěma a půl měsíci.

Udělal to přitom s jasným cílem. Postoupit. Ani na podobných akcích už nechce pouze sbírat zkušenosti: "Když jsem se hlásil, tak jsem si dal za cíl udělat TOP 3. Nepřemýšlel jsem o tom, kolik bych mohl být ran od postupu, prostě jsem se už viděl na Open, věřil jsem si."

"Myslím, že u nás nastal velký posun. Pár let zpátky se mluvilo pouze o cutech, nebyly velké cíle. My už ale jsme nastavení tak, že chceme hrát nejlepší turnaje na světě, v hlavě jsme s tím srovnaní a chybí už jen kousek," věří Mrůzek.

Ten se ve Woburnu potkal také s místním členem Ianem Poulterem, když vedle sebe puttovali na puttingu. A málem na sebe narazili ještě jednou. Kdyby v závěru druhého kola přidal Mrůzek ještě dvě birdie, utkali se o postup na The Open v play-off.

Takhle postoupil evropský rydercupový hrdina "bez boje". Českého profesionála to mrzí: "Kdybych s ním šel do play-off, tak bych ho chtěl porazit. Popřál bych mu hezkou hru, ale nedal bych mu nic zadarmo. To místo bych chtěl urvat pro sebe."

Do Česka se nyní přesouvá až ve středu v půl desáté večer a v Praze tak přistane kolem půl jedné ráno. Po pár hodinách ho už ale bude čekat vstup do Prague Golf Challenge: "Bude to fofr. Jenom se vyspíme a jdeme hrát Zbraslav. Věřím ale tomu, že během toho dne nevyjdu z tempa a pokud budu hrát tak jako v Anglii, tak mě čeká excelentní turnaj. Věřím tomu."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení