Slovák Valášek září v Praze. Se skóre -6 útočí na první místo

Peter Valášek

Takřka bezchybným kolem vstoupil do Prague Golf Challenge Peter Valášek. Slovenský profesionál ještě před poslední jamkou dokonce dělil první místo, pak ale pokazil jedinou ránu dne a zahrál své jediné bogey. Přesto je se skóre -6 na průběžném děleném šestém místě.

"Po takovém kole na sebe člověk naštvaný být ani nemůže. To naštvání z devítky už je pryč, to se stává," říkal už smířeně po opuštění scoringu. V něm odevzdal skórkartu s deseti pary, sedmi birdie a jedním bogey.

.

To přišlo pro něho na závěrečné devítce: "Nemám na ní rád první ránu. Nesedí mi, i když rád hraji fade. Přemýšlel jsem o tom, že zahraji jen trojku železo a poté delší železo do greenu Pak jsem si ale řekl, že mi trojka dřevo jde, tak že ji zkusím."

Ve čtvrtek to byla jediná jeho špatná úvaha.

Míček skončil pod hranou bunkeru a Valášek se tak musel pouze vyhrávat na fairway. Na green tak šel až třetí ranou a delším puttem par nezachránil. Chvíli se na sebe zlobil, ale pak mu došlo, jaké zahrál kolo.

"Více méně to byla jediná pokažená rána. Všechno ostatní mi vyšlo tak, jak jsem si naplánoval a představoval. Vše šlo podle plánu," přiznal.

Na Challenge Tour je výsledek 66 (-6) nejlepším kolem, jaké kdy Peter Valášek zahrál. Jinak už ale má na svém kontě jednu 63, když nedávno na Slavkově během Pro Golf Tour vstoupil do turnaje devíti ranami pod par. Tehdy skončil po třech kolech čtvrtý a bral první slovenské body do světového žebříčku v historii.

Pokud by pokračoval na Zbraslavi ve stejném stylu i v dalších dnech, mohl by klidně na podobné umístění pomýšlet i v neděli. Jeho klidná povaha s nabraným sebevědomím z posledních týdnů není překážkou. Naopak.

"Je možné, že si teď více věřím. Po dokončení školy se můžu soustředit už pouze na golf, mám skvělé podmínky pro trénink na Penati a cítím, že už se zase můžu spolehnout na své rány," potvrzuje svou golfovou pohodu.

Senzační vstup do turnaje Challenge Tour si užívá: "Jsem strašně rád, že jsem zahrál takové skóre. Určitě je to lepší, než třeba 85. (smích) Často to na Challenge Tour bylo o tom, že jsem pokazil dvě jamky, první kolo jsem zahrál za 75 a to se pak velmi těžké dohání."

Nyní musí většina startovního pole dohánět jeho. V prvním kole zahrálo lépe jen pět hráčů - vedoucí Jihoafričan Rourke van der Spuy (-8) a další čtyři hráči, kteří se skóre mínus sedm dělí druhé místo.

Jak se pokusí odpoledne nemyslet na to, že je v TOP 10 na Challenge Tour? "V Praze už jsem několikrát byl, ale možná si večer po lehčím tréninku nějaký kratší výlet dám. Abych myslel na něco jiného, než je golf."

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení