Stejný výsledek, různé pocity. Trio Čechů ránu pod parem

Daniel Suchan

Tři nejlepší Češi z dopoledních flightů, tři stejné výsledky -1, tři odlišné pocity. Ondřej Lieser odcházel z 18. greenu naštvaný, Daniel Suchan byl spokojený tak napůl, Lukáš Tintěra asi nejspokojenější.

Prague Golf Challenge uvítalo hráče s otevřenou náručí. Zbraslav jim nabídla krásné počasí a vyloženě skórovací podmínky. Ne každý toho ale dokázal využít podle svých představ.

Jedním z nich byl i Ondřej Lieser, který s výsledkem jednu ránu pod par rozhodně spokojený nebyl. "Trefil jsem tak dvě fairwaye a dal tři trojputty," prohodil naštvaně ihned poté, co slezl z 18. greenu a šel podepsat skórkartu. Právě osmnáctka byla jednou z těch jamek, kde trojputt znamenal bogey.

Bylo to Lieserovo čtvrté bogey, ke kterým přidal pět berdíků. Vzhledem k tomu, jak málo se hřiště v prvním kole bránilo, bylo zřejmé, že honba za cutem bude druhý den složitá.

To cítil i Daniel Suchan, který byl stejně jako Lieser v závěru svého kola na výsledku -2, ale na předposlední osmičce si připsal bogey.

"Kolo za -1 neurazí, ale mohlo to být lepší. Spoustu snadných ran jsem zkazil, ale hřiště mi zase dalo něco nazpátek, když jsem proměnil třikrát sedmimetrový putt. Jenže vím, že podmínky jsou skórovací a budou se hrát nízká čísla," konstatoval Suchan po prvním kole.

"Směrem ke cutu je to pořád hratelné. Půjdu ještě trénovat věci, které jsem dnes kazil. Když je budu mít zítra pod kontrolou, může to být pod parem mnohem víc. Není to nic radikálního, kazil jsem opravdu jednoduché věci," mrzelo Suchana, který má Zbraslav jako domácí hřiště.

Lukáš Tintěra (foto: Ladislav Adámek)

Nejspokojenější byl z této trojice Lukáš Tintěra, který stejně jako Suchan přišel o lepší výsledek dvě jamky před koncem prvního kola. Oba hráči také shodně zahráli eagle na třináctce.

"Jsem spokojený. Samozřejmě, že dneska jsou podmínky tak ideální, že by si asi každý přál hrát hodně pod par a výsledky tomu odpovídají. I když to na mé skórkartě tak nevypadá, tak moje hra byla hlavně ze začátku hodně nevyrovnaná."

"Netrefoval jsem se z týčka a pak jsem musel zachraňovat pary osmdesátimetrovými příhrami a následně dlouhými putty. Když už jsem se dostal do tempa a skóroval jsem, tak přišel rozhodčí a asi šest sedm jamek šel s námi. Takže jsem to hřiště spíš nakonec celé proběhl," usmíval se Tintěra.

"Přesto jsem dal na druhé devítce krásný eagle a útočil na berdíky. Trochu mě mrzí to bogey na šestnáctce, ale hra na druhé devítce už byla mnohem vyrovnanější, a to se mi líbilo," dodal hráč z Karlových Varů.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení