Čejka blízko TOP 10, dařilo se i duu Mickelson

Alex Čejka

Jen dvě umístění mezi pětadvaceti nejlepšími hráči má v aktuální sezoně PGA Tour na svém kontě Alex Čejka. Nyní má šanci si bilanci vylepšit na Greenbrier Classic. Po prvním kole je jen ránu od TOP 10 a dvě rány od děleného třetího místa. Musí to ale potvrdit.

Rodákovi z Mariánských Lázní se v posledních dvou měsících příliš nedaří. Jeho nejlepším umístěním je dělené 52. místo z FedEx St Jude Classic a od začátku května si finálové kolo zahrál jen ve dvou případech ze sedmi turnajů, do kterých nastoupil.

Na hřišti The Old White TPC ale začal skvěle. V prvním kole si připsal pět berdíků, jedinkrát zachyboval kvůli bogey na patnáctce a se skóre 66 (-4) dělí s Patrickem Reedem a Mattem Jonesem třináctou pozici.

Nejlépe ze všech odstartoval další turnaj nejvyšší zámořské série Kolumbijec Sebastian Munoz, který atakoval magickou 59. Ještě na poslední jamce na ni mohl v případě esa dosáhnout, nakonec ale byl spokojený i s výsledkem 61 ran, tedy devět ran pod par.

Jako nováček na okruhu má velkou šanci posunout se z aktuálního až 198. místa ve FedEx Cupu: "Vím, že jsem v těžké pozici. Snažím se ale hrát co nejlépe. Snažím se příliš nemyslet na to, jak se šťastné i špatné věci dějí."

Munoz má dvě rány náskok na veterána Davise Lova III., který je na druhém místě. Šest hráčů, mezi nimi i Danny Lee nebo David Lingmerth, dělí o další ránu zpět třetí pozici.

První turnaj po 25 letech bez kedíka Jima “Bones” Mackaye, se kterým získal svých 41 ze 42 triumfů na PGA Tour, za sebou má Phil Mickelson. Tomu minimálně do konce této sezony bude nosit hole bratr Tim a první jejich společné kolo nebylo špatné.

Díky dvěma birdie v samém závěru na jamkách 16 a 17 se duo Mickelson posunulo na průběžné skóre -3, které znamená dělené 16. místo. 

"Myslím, že jakákoliv změna vám vždy dodá novou energii. Tim je navíc jedním z mých nejoblíbenějších lidí v mém okolí. Dnes jsme si to opravdu hodně užili," přiznal Lefty po první společné rundě.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

To nejlepší z 1. kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení