Vyřízený Mrůzek, zklamaný Cafourek. Oba Češi v Praze dohráli

Filip Mrůzek

Mezi prvními Čechy, kteří v pátek dokončili druhé kolo a bohužel i zároveň celé účinkování na Prague Golf Challenge, byli Jan Cafourek a Filip Mrůzek. Oba neprošli cutem, a tak se jim pobyt na Zbraslavi v resortu Prague City Golf nehodnotil dobře.

Naděje na postup do víkendových kol si dělal hlavně Cafourek, který byl po úvodní osmnáctce s výsledkem -2 nejlepší z Čechů. Pokud by zahrál druhé kolo aspoň stejně, mohl se těšit na další dvě, stejně jako na Kunětické Hoře před dvěma měsíci.

Jenže výsledek +5 sfouknul všechny naděje. Začal se rodit dvěma bogey na první devítce. Druhou devítku odstartoval Cafourek dokonce třemi bogey v řadě. Pak přišlo konečně birdie na patnáctce, ale i další bogey na závěrečné osmnáctce.

"Neřekl bych, že jsem hrál úplně strašný golf, ale výsledek vypadá mnohem hůř. Bylo to trošku trápení na greenech. Kdyby mi to tam malinko napadalo a naklonilo se to ke mně, mohlo to být někde jinde," povzdychl si Cafourek.

"Už ten včerejšek mi nebylo přáno. Hrál jsem super golf, přesto v takových podmínkách zahrát jen -2 je tristní. Měl jsem být o tři rány lepší a dnes bych bojoval úplně o něco jiného, než o cut."

"Dneska to tam nepadalo. Dostával jsem se postupně do většího a většího tlaku, birdie nepřicházela a dopadlo to, jak to dopadlo. Přesto bych to nenazval smůlou, tahal jsem prostě za kratší konec," hodnotil Cafourek.

Mrůzek doplatil na The Open

Další hráč pořádajícího Relmostu Filip Mrůzek doplatil především na náročný program posledních dní, když nechal všechny síly na úterní kvalifikaci The Open, kde mu po skvělém finiši chyběly nakonec dvě rány k play off s Ianem Polterem.

"Jsem úplně vyřízený. Přiletěl jsem ve středu v půl druhé ráno a tady do toho šel bez cvičného kola. Věřil jsem si, že po Woburnu je moje hra dobrá, ale už došla síla a tady už to byla jen taková plácaná, nebyl to golf," řekl Mrůzek po odevzdání skórkarty s pátečním výsledkem +3.

"V úterý jsem hrál 36 jamek a nachodil přitom 25 kilometrů. Pak noční přelet do Prahy, spánek, a bez cvičného kola rovnou na další turnaj. Hlava už nešla," uvedl vyčerpaně a už se těšil na odpočinek.

"O víkendu si dám relax. Zní to blbě, že nehraju, ale budu dělat jiné věci. Sezóna nekončí. Pořád je přede mnou spousta turnajů a nic není ztracené," uvedl s tím, že jeho další kroky povedou na Challenge Tour do Itálie.

Tam se potká i s Cafourkem, který má stejný program s tím rozdílem, že před odletem bude trénovat.

"Zůstanu tady, budu dva dny trénovat v těchto super podmínkách, a v pondělí poletím do Itálie na další Challenge Tour. Vesele do dalšího turnaje," usmál se Cafourek na závěr.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení