Český výbuch na Zbraslavi, cut nedal nikdo

Daniel Suchan

Podruhé v historii turnajů Challenge Tour pořádaných Relmostem a poprvé na domácí půdě v Česku neprošel cutem ani jeden český hráč. Nejblíže byl Daniel Suchan, který ale pokazil závěr. Naopak nadále se daří Peteru Valáškovi, který je se skóre -7 dělený dvaadvacátý.

Po prvním kole nejlepší Čech Jan Cafourek v pátek poztrácel na hřišti celkem pět ran a skončil na skóre +3. Stejně dopadl na Zbraslavi také Filip Mrůzek, který byl v úterý v Anglii tři rány od účasti na The Open.

Oba skončili hluboko v poli poražených.

"Neřekl bych, že jsem hrál úplně strašný golf, ale výsledek vypadá mnohem hůř. Bylo to trošku trápení na greenech. Kdyby mi to tam malinko napadalo a naklonilo se to ke mně, mohlo to být někde jinde," povzdychl si Cafourek, který šel už dopoledne stejně jako Mrůzek.

Tomu pak po kvalifikaci na The Open došly síly: "V úterý jsem hrál 36 jamek a nachodil přitom 25 kilometrů. Pak noční přelet do Prahy, spánek, a bez cvičného kola rovnou na další turnaj. Hlava už nešla."

Naděje českých fanoušků se tak začaly upínat k hráčům, kteří šli na hřiště až po poledni. Konkrétně k Ondřeji Lieserovi, Danielu Suchanovi a Lukáši Tintěrovi, kteří byli po prvním kole Prague Golf Challenge jednu ránu pod parem, ránu za Cafourkem.

Jenže Tintěra začal třemi double bogey na úvodních čtyřech jamkách a byl ze hry venku. Do té se pak během celého kola vůbec nedostal Lieser, který se nemohl chytnout. Nakonec si pohoršil o dvě rány na plus jedna.

A tak to bylo na Suchanovi, který stejně jako před dvěma měsíci na Kunětické Hoře rozehrál své druhé kolo dobře a díky třem birdie na úvodní devítce se posunul už na celkové skóre -3. Hranici cutu.

Jenže, už poněkolikáté, dobře rozehraný turnaj nedotáhl.

"To není deja vu z Kuňky. To je deja vu z Albatrossu a dalších turnajů, třeba z Mena Tour. Je to pořád stejná písnička, stejná kazeta. Furt dokola, neumím pracovat s tím momentem," nevymlouval se Suchan.

Tentokrát přišel kolaps na čtrnáctce, kde zahrál hook do autu, a pak ještě trefil vodu. Jen díky dobrému puttu zachránil alespoň dabláče: "Herně jsem úplně v klidu, ale pak se z toho s odpuštěním pos***."

Momentální nepohodu bohužel potvrdil dalším bogey na patnáctce a všechno, co během dvou dní nahrál, bylo pryč. Po kolech za 71 a 73 tak došel v paru, nejlépe z Čechů.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Matuš v TOP 10 na Pro Golf Tour

Skvělé kolo prožil v Německu na Pro Golf Tour Stanislav Matuš. Ten v Bochumi na Sparkassen Open zahrál za 64 ran (-8) a s celkovým skóre mínus deset po dvou kolech se posunul před finále na dělené 9. místo.

Hráč Prague Golf Teamu zahrál na úvodní devítce tři birdie, na druhé pět, a jelikož to bylo v jeho podání čisté kolo, bylo z toho osm ran pod par. Na vedoucího Němce Hinricha Arkenau ale ztrácí už deset ran.

Sobotní finále si zahraje také druhý Čech na turnaji Martin Příhoda, který je po kolech 71 a 69 čtyři rány pod parem na děleném 35. místě.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení