Rážu potěšila jeho délka, zatím se rozhoduje jinak

Filip Ráža

Má za sebou ve svých 15 letech neocenitelnou zkušenost. Filip Ráža si v tomto týdnu poprvé v kariéře vyzkoušel, jaké to je hrát na Challenge Tour. A na Prague Golf Challenge si rozhodně ostudu neudělal.

Po kolech za 74 a 75 ran se s celkovým skóre +5 sice rozloučil s turnajem už v pátek, ale to byl případ všech českých i mnohem zkušenějších hráčů. Ráža navíc přijel na hřiště Prague City Golf hlavně sbírat zkušenosti.

"Turnaj jsem si užil, i když tomu výsledky možná úplně neodpovídají. Alespoň vím, na čem je potřeba pracovat a určitě jsem rád, že jsem si na Zbraslavi mohl zahrát, bylo to skvělé," řekl nám po druhém kole.

V něm si stejně jako v rundě první připsal jednoho dabláče a tři bogey. Celkem pak za oba dva dny zahrál pět berdíků.

"Potěšilo mě, že jsem byl při ranách delší než mí spoluhráči. Nevím, jak na tom jsou oni s ohledem na ostatní, ale s délkou asi problém nemám. A také v puttování jsme na tom byli podobně," všiml si po boku Alessandra Tadiniho a Brinsona Paoliniho.

Kde na ně ale nejvíce ztrácel? "Největší rozdíl byl v jejich ranách do greenu a mých ranách do greenu. Oni, když mají v ruce wedge nebo kratší železo, tak jdou pokaždé k tyči, a toho já zatím nejsem schopný."

"Líbilo se mi, jak dokáží být na hřišti uvolnění. Nejsou ztuhlí nebo nervózní, neustále ví, co dělají a co mají dělat," dodal Ráža ke hře svých spoluhráčů, ze kterých ale dal cut pouze Tadini.

Během úvodních dvou kol se ale na hřišti bavil s oběma zkušenějšími profíky: "Měl jsem super flight. Hodně jsme se bavili, ptal jsem se jich, jak trénují, co dělají a oni mi opravdu vstřícně odpovídali. Jsem rád, že mi do budoucna dali nějaké tipy."

"Nemyslím si, že mám o tolik horší rány. Oni ale mají zkušenosti, jsou vyhraní. V některých situacích více riskovali, v jiných byli opatrnější. A já vím, že bych se zatím na hřišti rozhodl jinak," přiznal Ráža.

Co Rážu trochu mrzelo, bylo méně divák na hřišti. Jeho flight sice doprovázela početná skupina příznivců, ale u ostatních tomu tak nebylo.

"Atmosféra byla super. Trochu mě však mrzí, že nepřišlo více lidí. Se mnou jich šlo sice ve druhém kole docela dost, ale jinak si myslím, že takto velký turnaj by si zaslouží větší divácký zájem," myslí si 189 centimetrů vysoký amatér.

Ten si dal pouze v sobotu kratší oddych a poté už opět pokračoval ve svém golfovém létě: "V sobotu si udělám volno, protože za sebou mám dvacet dní na golfu. A v neděli už začnu zase naplno trénovat, už v příštím týdnu mě totiž čeká česká kvalifikace Faldo Series."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení