VIDEO: Příběh roku! Neznámý kvalifikant stěží držel slzy

Kurt Stattery

Tato sezona je velmi bohatá na spektakulární momenty. Stačí jen vzpomenout na první vítězství Sergia Garcii na majoru, penalizaci Lexi Thompson, která naopak o major přišla, nebo vítězný hole out Jordana Spietha na Travellers. Ale možná nejpamátnější scéna se udála mimo světla ramp.

Kurt Slattery je bývalý hráč Western Illinois University a momentálně pracuje jako profesionál asistent v Pinnacle Golf Clubu. Tedy nikoliv nijak vysoko v hierarchii golfových profesionálů. Teď se mu ale splnil sen, když se z kvalifikace probojoval na turnaj PGA John Deere Classic.

Není ani tak důležité, že se tam dostal, ale jak se tam dostal. Nejprve zahrál na poslední jamce eagle na pětiparovce, když trefil hole out. Tím se dostal do play off s výsledkem 67.

Vzápětí předvedl v rozstřelu to samé. Třetí ránu zavěsil skoro ze 40 metrů a vybouchl obrovskou radostí. Na turnaj, který měl vysněný již od dětství, se dostal po předchozích sedmi neúspěšných kvalifikačních pokusech.

Pak dal velmi emotivní a dojemný rozhovor, který zaznamenal okamžiky jeho životní slávy.

"Je to nejlepší den v mém životě. Jsem neskutečně nadšený z toho, co mě čeká. A víte to? Půjdu hrát John Deere Classic s maximální sebedůvěrou v to, že se můžu měřit s kýmkoli na světě," řekl Slattery.

"Pokud předvedu svou nejlepší hru, může se to povést," dodal pro Quad-City Times. Jeho příběh je zatím neukončený, ale slávu si již vydobyl.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení