Pokus o reparát. Pět Čechů hraje Challenge Tour na Sardinii

Jan Cafourek

Po propadáku na Prague Golf Challenge dostane pět českých hráčů šanci na reparát hned v tomto týdnu, když se představí na Italian Challenge Open. Turnaj s vysokou dotací 300 000 eur je šancí především pro Filipa Mrůzka a Jana Cafourka.

Oba totiž už nutně potřebují posbírat nějaký ten balík eur, aby měli šanci umístit se v pořadí Road to Oman dostatečně vysoko k tomu, aby získali kartu na další sezonu. Momentálně jsou hodně daleko.

Cafourek si zatím na své konto připsal ze čtyř startů jen 1044 eur a Mrůzek na tom není o moc lépe. Na pěti odehraných turnajích vydělal 2250 eur, akce v Itálii by mu ale mohla sedět.

Na Apeninském poloostrově si totiž loni připsal svůj nejlepší výsledek sezony, když na Terre dei Consoli Open obsadil dělenou 15. příčku.

Tentokrát se hraje na Sardinii v resortu Is Molas a Mrůzek do turnaje vstoupí ve čtvrtek ve 12:40 na desátém odpališti.

Společnost mu budou v úvodních dvou kolech dělat Francouz Antoine Rozner s Portugalcem Tiagem Cruzem.

V na minutu stejný čas odpálí svůj první míček na akci také Cafourek, který ale do úvodní rundy vstoupí z jedničky po boku dalšího Portugalce Joao Ramose a Rize Charanii z Keni.

Na turnaji se představí ještě Petr Dědek junior, Petr Gál a Daniel Suchan, který si v minulém týdnu připsal nejlepší český výsledek na Zbraslavi. Sice jako jediný zahrál alespoň v paru, což ale na cut stačit nemohlo.

V Itálii se hraje o 300 000 eur a ve startovním poli nechybí ani oba šampioni z letošních turnajů Challenge Tour v Česku - Američan Julian Suri (Kunětická Hora) a Angličan Garrick Porteous (Zbraslav).

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení