Westwood šokuje. Po 24 letech opustil svého agenta a přítele

Lee Westwood

Hvězda D+D REAL Czech Masters Lee Westwood odešel od svého agenta Chubbyho Chandlera, který ho zastupoval dlouhých 24 let. Po rozlučce Phila Mickelsoba s kedíkem Jimem Mackayem po 25 letech tak způsobila šok další rozluka partnerů, kteří spolu měli mnohem intenzivnější, než jen profesionální vztah.

Westwood a Chandler měli vztah, který dalece přesahoval prosté spojení agenta a hráče. Byli to dlouholetí přátelé.

Westwood zároveň opouští i Chandlerovu agenturu International sports management (ISM) a přechází pod křídla sportovního gigantu IGM. ISM odchod bývalé světové jedničky pro Telegraph potvrdila, ale odmítla ho jakkoliv komentovat.

Důvody tak zůstávají nejasné, ale všeobecně se má za to, že mezi Westwoodem a jeho nyní už bývalou agenturou existuje právní spor.

Zpráva způsobila v golfovém světě poprask skoro takový, jako nedávno ohlášená rozluka Mickelsona a Mackaye. Westwood byl společně s Darrenem Clarkem jednou z prvních akvizic Chandlera poté, co svou agenturu založil v roce 1991.

Lee Westwood a Chubby Chandler (foto: GettyImages)

Společně pak zažili největší Westwoodovy úspěchy, včetně osmnácti umístění v TOP 10 na všech majorech, dvou vítězství na PGA Tour, 23 na European Tour a sedmi triumfů v Ryder Cupu.

Westwood i Clarke byli také na turnajích často viděni v Chandlerově společnosti, který se stal oběma hráčům časem spíše přítelem a důvěrníkem. Clarke zatím v jeho stáji ISM zůstává i nadále.

Westwood a Chandler si nebyli blízcí jenom na golfových kolbištích. Společně vlastnili i mnoho závodních koní, z nichž Hoof It vyhrál v roce 2011 cenu Handicapper of the Year, když vyhrál slavný Steward´s Cup.

Život 44letého Angličana tak nadále prochází velkými změnami. Westwood před dvěma lety opustil svou ženu Laurae, se kterou má dvě děti, a odstěhoval se na Floridu. Se svou novou partnerkou, fitness trenérkou Helen Storey, se v pondělí ukázal v Královské loži ve Wimbledonu.

Lee Westwood a Helen Storey (foto: GettyImages)

Ačkoliv je Westwood již v pozdější fázi kariéry, stále se dokáže blýsknout skvělým výsledkem, kterým bylo třeba loňské druhé místo na Masters.

Letos se na turnajích již sedmkrát umístil v TOP 20 a mnoho lidí mu přeje úspěch na The Open. Zvláště poté, jak vysoko se v kariéře umisťoval na majorech, ačkoliv žádný nevyhrál.

Westwoodova cena na sportovním trhu je tak stále vysoká.

Téměř jistě se v budoucnu stane rydercupovým kapitánem. Zatímco dříve předpokládal, že se stane akcionářem ISM, nyní agentuře z Manchesteru zasadil další ránu poté, co již v uplynulých letech přišla o Roryho McIlroye, Charla Schwartzela a Matta Fitzpatricka.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení