Když je Evropa před PGA Tour. Špička se sjela do Skotska

Rory McIlroy

V poslední týdnech se podniky European Tour prestiží vyrovnaly PGA Tour. Nastávající Scottish Open dokonce souběžně konaný podnik John Deere Classic předčí. Lepší startovní pole nalákalo vyšší prize money i možnost lépe se připravit na The Open.

Scottish Open se tradičně hraje před třetím majorem sezony a je o něj velký zájem. Letos je silně podpořený i tím, že je turnaj součástí lukrativní Rolex Series, jejíž založení v této sezoně se pro European Tour ukazuje jednoznačně jako skvělý tah.

Jen pro srovnání. Hráči si ve Skotsku rozdělí 7 milionů eur, John Deere má na prize money 5,6 milionů dolarů. To je rozdíl zhruba 55 milionů korun. I to je důvod, proč se na Dundonald Link ukáží čtyři hráči z první světové desítky a osm hráčů z dvacítky.

Na jakémkoliv turnaji na světě by poutal obrovskou pozornost flight, který ve čtvrtek vyrazí na hřiště v 8.30 ráno. Budou v něm Rory McIlroy, Rickie Fowler a Henrik Stenson. Ten když naposledy v Ayrshire hrál, vyhrál jako první Švéd v historii major turnaj.

Fowler vyhrál Scottish Open před dvěma lety a McIlroy vyhrál čtyři majory, včetně The Open v roce 2014. Letos se mu ale vinou vracejících se bolestí zad po zranění tolik nedaří. Ve Skotsku bude chtít osmadvacetiletý Ir konečně uspět a naladit se na The Open, které začíná již týden poté. Forma se mu prý vrací.

"Je to blízko. Je těžké tady před vámi sedět před každým turnajem a pak neuspět, jak se to dělo v posledních týdnech. Teď ale cítím, že moje výkonnost se již hodně zlepšila," uvedl McIlroy na tiskové konferenci před turnajem.

"Jsem pozitivní. Z mé hry jsem nadšený. Cítím, že dělám správné věci. Teď jen potřebuji je poskládat všechny dohromady," prohlásil McIlroy.

Henrik Stenson si ve čtvrtek poprvé natýčkuje míček jen pět mil od místa, kde loni na The Open dosáhl na svůj životní triumf a dosud jediné vítězství na majoru. Nyní je ale čas hodit vzpomínky na Royal Troon za hlavu a připravit se na obhajobu.

"Je to něco jako pocit před narozením prvního dítěte a po něm," přirovnal Švéd, jaké to je před a po získání svého prvního majoru. "Váš život se změní a přijde vám neuvěřitelné, co jste dělali předtím," přemítal Stenson.

Pravdou je, že poté, co má svůj Klaretový pohár v držení, není již jeho výkonnost taková. "Byl to rušný rok, ale nechci sedět a na něco si stěžovat," uvedl Stenson s tím, že je čas se po roce od svého nejlepšího momentu v kariéře odpíchnout dál.

Scottish Open také nabízí poslední možnost, jak se na The Open kvalifikovat. Pochopitelně, že jen pro ty, kteří ještě své místo ve startovním poli nemají. Vstupenku do Royal Birkdale získají tři nebo čtyři nejlepší hráči ze Scottish Open, kteří dosud nejsou kvalifikovaní.

Na kompletní startovní pole Scottish Open se podívejte zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení