Wimbledon má smůlu. Golfisté se miliony uplatit nenechali

Wimbledon

Wimbledonští golfisté se odmítli poddat rostoucímu tlaku sousedícího tenisového All England Clubu a odmítli "úplatek" ve výši 50 000 liber pro každého člena klubu, když přenechají nejslavnějšímu tenisovému turnaji světa část svého území.

Wimbledon Park Golf Club, který sídlí hned přes ulici, dostal od slavného All England Clubu nabídku, že mu zaplatí 25 milionů liber, když předčasně ukončí pronájem pozemků, na kterých leží jeho hřiště.

Pronájem měli výměnou za peníze golfisté dobrovolně ukončit do pěti let. Nyní mají pozemky v nájmu do roku 2041.

Navrhovaná dohoda počítala s tím, že si peníze rozdělí golfisté s alespoň desetiletým členstvím v klubu. To by na jednoho vyšlo zhruba na oněch 50 000 liber (téměř 1,5 milionu korun).

Z hlasování mezi 800 členy 117 let starého golfového klubu však vzešlo zamítavé stanovisko. Informaci přinesl Mail on Sunday.

"Některé věci stojí víc než peníze," uvedl August Skinner, 82letý učitel v důchodu a člen klubu. "Je to místo, kde se setkávají staří přátelé na krásném hřišti. Chceme, aby to tak zůstalo až do konce našeho pronájmu," komentoval Skinner vůli wimbledonských golfistů.

All England Club touží rozšířit svůj stávající 42 akrový pozemek, aby vyhověl rostoucímu náporu diváků, ale i nárokům hráčů na ubytování. Golfistům udělal nabídku proto, že se mu nechce čekat 26 let, aby převzal 73 akrů sousedního golfového hřiště.

"Pokud to budou chtít, budou muset přijít s mnohem vyšší nabídkou, než je 25 milionů liber. Teď jsem sice přišel o 50 000 liber, ale klub pro mě znamená mnohem víc, než peníze," nechal se slyšet jiný nejmenovaný člen Wimbledon Park Golf Clubu.

"Nabídka 25 milionů liber může znít jako vysoká, ale dostáváme od nich ročně milion liber za to, že je během Wimbledonu necháme z části našeho hřiště udělat parkoviště. Kdybychom teď odešli, tak je to téměř stejná částka, jakou bychom od nich dostali stejně. Takže je by to ve finále nestálo ani penny," objasnil jeden z golfistů.

Na to mluvčí All England Clubu uvedl: "Nabídli jsme jim dobré podmínky, ale oni je odmítli. Takže tam budeme dál parkovat během turnaje."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení