Cafourek v Itálii zazářil. Na Sardínii začal kolem za -6

Jan Cafourek

Jan Cafourek parádně odstartoval další turnaj Challege Tour. Na Italian Challenge Open na Sardinii zahrál první kolo za 65 ran a s průběžným výsledkem za -6 se usadil na děleném pátém místě. Dalším čtyřem Čechům se již zdaleka tolik nedařilo.

Cafourek zopakoval na hřišti Is Molas Resort své letošní nejlepší kolo na Challenge Tour, které zahrál hned na začátku sezony v Turecku. Druhý den ale zapsal 76 a neprošel cutem. Toho by se na jihu Itálie rád vyvaroval a podruhé v sezoně postoupil do finálových kol.

Ve čtvrtek hráč Relmostu opravdu exceloval, když zahrál hned osm berdíků. Rozdělil si je rovnoměrně na obě devítky. Na té první ale zahrál i dvě bogey. Na té druhé již však nechyboval, a tak ztrácí na vedoucího Oscara Starka dvě rány.

Cafourek si dva berdíky připsal hned na prvních dvou jamkách a získal sebevědomí. Nerozhodilo ho ani první bogey na čtyřce. Závěrečnou sekvenci tří jamek na první devítce zahrál v pořadí birdie, bogey, birdie.

Druhá polovina prvního kola však stála za to. Jamky č. 12, 15, 16 a 18 znamenaly další čtyři rány dolů a více než dobré vyhlídky směrem k cutu.

Alespoň v paru zahrál na Sardínii už jen Petr Gál, ale to po prvním kole nestačí na víc než dělené 81. místo. Gál vyšel z druhé desítky a na dvanáctce pětiparu dokonce zahrál eagle. Jenže ho vymazal následnými dvěma bogey. Na své druhé devítce zahrál birdie, bogey a sedm parů.

Na rozdíl od zbylých tří Čechů má aspoň reálnou šanci na cut. Jen s radikálním zlepšením na něj mohou pomýšlet Filip Mrůzek (+3) a Petr Dědek jun. (+4). Nejlepší Čech ze Zbraslavi Daniel Suchan zahrál v prvním kole +7.

Průběžné výsledky sledujte zde.

Zajímavé věci se dějí i o ligu výš na European Tour, kam se do Skotska sjela opravdová elita. Ve špatných výkonech tam pokračuje světová čtyřka Rory McIlroy, který zahrál +2 a dělí se o 106. místo.

Naopak první kolo Scottish Open sedlo Rickiemu Fowlerovi, Ianu Poulterovi i Padraigu Harringtonovi. Všichni jsou po prvním kole za 67 ran na děleném druhém místě dvě rány za Mikko Ilonenem.

Průběžné výsledky sledujte zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení