Cafourek jde v Itálii do boje o vítězství, cut dal na Challenge Tour i Gál

Jan Cafourek

Jen týden po fiasku na Zbraslavi si čeští golfisté řekli, že si napraví reputaci v Itálii. Jan Cafourek je po dvou kolech Italian Challenge Open se skóre -8 dvě místa od TOP 10, Filip Mrůzek pak ve druhém kole zahrál devět birdie. Cut ale nedal, Petr Gál však odpoledne ano.

Cafourek turnaj na Sardinii skvěle rozehrál ve čtvrtek, kdy se díky skóre -6 posunul na dělené páté místo. V pátek sice odstartoval pomaleji, ale povedenou druhou devítkou se v elitní desítce prozatím udržel.

Na vedoucí hráče ztrácí pět ran.

Do druhého kola vstoupil hráč Relmostu na desítce a dlouho se hledal. Na úvodních deseti jamkách zahrál pouze devět parů a jedno bogey. Hrozil tak propad pořadím, který však nepřišel.

Díky druhé polovině kola - na té už 29letý Čech ani jednou nezaváhal a díky třem birdie (2, 4, 9) se i ve druhé rundě dostal pod par. V pátek si polepšil na průběžné skóre osm ran pod par hřiště, které před víkendem stačí na dělenou dvanáctou příčku.

Cutem do finálových kol se prosmýkl také poprvé v tomto roce Petr Gál, který došel první kolo v paru. V tom druhém ale začal skvěle a po osmi jamkách byl tři rány pod par, tedy v cutu.

Pak však zahrál bogey na devítce, dokonce double bogey na jedenáctce a zdálo se, že pro něho opět skončí turnaj už v pátek. Profík z Brna se ale oklepal, zahrál tři birdie v řadě (13, 14, 15) a cutem prošel přesně na ránu!

Petr Gál.

Mrůzek měl před pátečním programem mnohem horší výchozí pozici než Cafourek s Gálem. První kolo zahrál za plus tři a jen výsledek hluboko pod par mu mohl pomoci k tomu, aby si v Itálii zahrál také o víkendu. Berdíky by na to byly, ale bohužel přišly také chyby.

Po čtrnácti jamkách byl Mrůzek pět ran pod par, ale stále potřeboval ještě nějaké rány stáhnout. Místo toho však na patnáctce přišla hloupá chyba, když zahrál jiný míček, a kvůli dvěma trestným z toho bylo triple bogey.

Z toho se sice nejúspěšnější Čech na Challenge Tour z minulé sezony oklepal a hned na dalších dvou jamkách zahrál další dvě birdie, ale to bylo málo. Výsledek 67 (-4) ho posunul pouze na celkové skóre -1.

Na cut (-3) to nestačilo o dvě rány. S turnajem se po dvou kolech bohužel rozloučili také Daniel Suchan (+10) a Petr Dědek junior (+12).

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení