McIlroyovo trápení nekončí, nedal cut ani ve Skotsku

Rory McIlroy

Rory McIlroy neprožívá báječný rok. Alespoň ne na golfovém hřišti. Jen týden před třetím majorem roku prožil další zklamání, když nedal cut na Scottish Open. Z posledních čtyř startů se mu to přihodilo už potřetí a na The Open tak k hlavním favoritům patřit nebude.

Od začátku roku je to v McIlroyově případě "na pytel". Vše začalo v lednu na jihoafrickém BMW SA Open, na kterém prohrál až v play-off s Graemem Stormem. To by ještě kousl, ale následně musel na několik týdnů opustit fairwaye kvůli únavové zlomenině žeber.

Po návratu si sice připsal dvě dělená sedmá místa z Masters a WGC-Mexico Championship, na turnaji zesnulého Arnolda Palmera pak byl dokonce čtvrtý, ale to byl jen záblesk v jinak temné sezoně.

Její nejhorší období začalo na US Open, kde nedal cut. A to samé se mu přihodilo v posledních dvou týdnech na ostrovech, když nejprve nedal cut na svém domácím Irish Open a nyní si o víkendu nezahraje ani ve Skotsku.

To je na McIlroye prostě bída.

"Čekám, že se něco stane, že přijde nějaká jiskra. Něco, co se mi povede. Posledních několik týdnů totiž takových nebylo. Snad to zastavím a v příštím týdnu se vše otočí," přeje si McIlroy.

Ten tak může do Royal Birkdale, dějiště letošního The Open, vyrazit s dvoudenním předstihem. V pátek se přitom zdálo, že se na turnaji ve Skotsku zachrání a fanoušky bude bavit i o víkendu.

Po prvním kole za 74 ran (+2) začal v tom druhém dobře a díky třem birdie na úvodní devítce se dostal jednu ránu pod par, což by alespoň na cut stačilo. Jenže v druhé polovině kola už nezaskóroval a na třináctce, stejně jako ve čtvrtek, zahrál dabláče. Konec.

Před The Open ale panice nepropadá.

"Byl bych mnohem více nervózní, kdybych zde nastřílel dvakrát 76 a neměl bych šanci na cut. Rozdíl, mezi tím zahrát jednu pod par a čtyři nebo pět pod par není zase až tak velký," myslí si čtvrtý hráč světa.

Na třetím majoru sezony věří, že nepříznivou bilanci konečně zlomí: "Cítím, že jsem schopný zahrát dvakrát kolem paru nebo se dostat do šedesátkových čísel a být ve hře o titul."

O ten si týden před The Open zahrají ve Skotsku jiní. Po dvou kolech vede trojice hráčů se skóre -9, do které patří i Padraig Harrington. Dobře rozehraný turnaj mají také Ian Poulter (-8, T4) nebo Rickie Fowler (-7, T6).

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení