Do Bedminsteru zavítal Trump, Asiatky drtí konkurenci

Donald Trump

Slavného hosta mělo v pátek US Women's Open, do dějiště turnaje v New Jersey dorazil (ne)čekaně americký prezident Donald Trump. I on ale pouze musel sledovat, jak svou konkurenci drtí hráčky z Asie. Mezi nejlepšími devíti po dvou kolech jich je osm.

Mezi enklávu šesti Korejek, která je doplněna o Japonku a vedoucí Číňanku Shanshan Feng, se po 36 jamkách protlačila jen Španělska Carlota Ciganda. Zatím je se skóre -4 dělená šestá, čtyři rány ze vedoucí Feng. 

Ta sice nenavázala na své pardní první kolo za 66 ran (-6), ale opět se dokázala na těžkém hřišti Trump National pod par. Tentokrát o dvě rány a v polovině turnaje se posunula už na osm ran pod par.

Na prvním místě má náskok dvou ran.

"Prvních devět jamek jsem hrála v dešti, podle předpovědi v telefonu ale mělo pršet celé odpoledne, takže jsem byla připravená," prozradila Feng.

Hráčky skutečně trápí počasí. Ve čtvrtek se dokonce kvůli bouřce nestihlo dohrát první kolo a pod mrakem bylo prakticky permanentně i v pátek. Není to ale nic, na co by nejlepší golfisty světa nebyly zvyklé. A připravené.

Potvrzuje to i Feng: "Vůbec jsem se na počasí neohlížela a sosutředila jsem se pouze na svoji hru. Musela jsem ale na čtyřparech hrát hodněkrát 5-železo a hybridy do greenů a na devítce dokonce 3-dřevo."

Vypořádala se s tím však skvěle a před víkendem má skvělou pozici na to, aby získala svůj druhý major v kariéře. Ten první vyhrála v roce 2012 na Wegmans LPGA Championship.

Ostatní jí to ale rozhodně nedají zadarmo. Především Korejky plánují o víkendu doslova frontální útok, když z třiceti hráček podparem jich je celkem 10, z toho šest v TOP 10.

První hráčka světa So Yeon Ryu, je dělená šestá.

Lehké pohoršení v pátek zaznamenala Nelly Korda. Ta ještě musela dohrát své první kolo, které nakonec došla za -2. Druhou rundu pak obešla v paru a se skóre -2 dělí 14. pozici. Její starší sestra Jessica je na tom o dvě rány a 17 příček hůře.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení