Ve Skotsku triumfoval Bello, na PGA Tour vůbec poprvé DeChambeau

Bryson DeChambeau

Poslední generálky na The Open nabídly v neděli velká dramata. Na PGA Tour si premiérové vítězství v kariéře připsal Bryson DeChambeau, European Tour pak pokračovala turnajem Rolex Series ve Skotsku, který až v play-off ovládl Rafael Cabrera-Bello.

DeChambeau své vítězství na John Deere Classic oplakal. A není se čemu divit. Kromě prvního velkého titulu si na své konto připsal také 1 008 000 dolarů a vedle toho se kvalifikoval na The Open, které se bude hrát v Royal Birkdale v tomto týdnu.

"Je to něco výjimečného, už dlouho tam chci jet," přiznal šťastný DeChambeau, který si nejstarší major zahraje vůbec poprvé v kariéře. Místo na něm si vysloužil jako nejvýše postavený hráč v TOP 5 turnaje, který ještě neměl na The Open zajištěné místo.

Celkově se pro něho bude jednat o pátou účast na majoru, ale mohla být už klidně šestá. Loni účast na The Open sám odmítl, když měl startovat jako amatér. On ale přestoupil k profíkům: "Věděl jsem, že se tam jednou vrátím. Prostě jsem to věděl."

Dojatý Bryson DeChambeau po svém první vítězství na PGA Tour (foto: GettyImages)

Nyní se to 23letému Američanovi poštěstí.

Díky báječnému finálovému kolu na John Deere Classic. Úvodních sedm jamek přitom jeho vítězství nenaznačovalo, zahrál na nich šest parů a jedno bogey, byl daleko od prvního místa.

Poté ale začal hrát fenomenální golf. Ve zbytku kola už ani jednou nezaváhal, zahrál sedm birdie a díky kolu za 65 ran (-6) se posunul na konečný výsledek -18. Ten stačil na vítězství o ránu před Patrickem Rodgersem, který si v neděli vylepšil skóre jen o jednu ránu.

Konečné pořadí turnaje PGA Tour.

Sestřih finálového kola John Deere Classic

Bello slaví po pěti letech

Už už to vypadalo, že se na čtvrtém letošním podniku Rolex Series bude senzačně radovat z vítězství Angličan Callum Shinkwin, který v této sezoně mimo jiné nedal devět cutů v řadě. V závěru se mu ale rozklepaly hole a pro titul si došel Španěl Rafael Cabrera Bello.

A byl to v jeho podání fantastický výkon. Díky dvěma birdie na posledních dvou jamkách zahrál rekord hřiště Dundonald Links (64, -8), což ve spojení s bogey Shinkwina na poslední jamce znamenalo play-off. Hned na jeho první jamce zahrál Bello další birdie a bylo rozhodnuto.

"Jsem neuvěřitelně šťastný. Už jsem dříve vyhrál a od té doby jsem byl hodně krát nahoře, ale nevycházelo mi to. Už jsem cítil trochu tlak ve chvílích, kdy jsem bojoval o vítězství," přiznal Bello, který naposledy na European Tour zvítězil v roce 2012 na Omega Dubai Desert Classic.

Od té doby skončil 6x druhý, vyšlo to až nyní na Scottish Open: "Cítím, že jsem dnes hrál možná nejlepší golf ve svém životě. Dal jsem do toho všechno a jsem rád, že mi to vyšlo. Vyhrát znovu je neuvěřitelný pocit."

Shinkwin tak mohl mít radost alespoň z toho, že se společně s třetím Matthieu Pavonem a děleným čtvrtým Andrew Dodtem kvalifikoval na The Open. To se mu skrze kvalifikační turnaje na European Tour podařilo i loni, v tomto týdnu tak dostane druhou šanci. Loni totiž nedal cut.

Konečné pořadí turnaje European Tour.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení