Muži na závěr ME vyhráli a skončili nejlépe v historii

Šimon Zach

Jako jediní z českých týmů na letošním ME mohou být se svým výsledkem spokojení muži. Po předloňském sestupu z elitní divize a loňském návratu si letos v Rakousku připsali nejlepší umístění v historii, když obsadili 11. příčku. Ostatním se tolik nedařilo.

Muži mohou být se svými výkony ve vyřazovacích bojích spokojení. Hned na úvod porazili v klíčovém utkání Německo, což jim zajistilo nejen záchranu, ale i postup do bojů o umístění v horní polovině druhého flightu. Poté sice prohráli s Dánskem, ale závěrečná sobotní výhra 3:2 nad Islandem vyčarovala úsměvy.  

Postarali se o ni vítěznou čtyřhrou Michal Pospíšil s Vojtěchem Kostelkou, v singlech pak přidali důležité dva body Jakub Bareš a Šimon Zach (na snímku). Oproti výchozí pozici po kvalifikaci na rány si tak v konečném pořadí polepšili o dvě místa na jedenáctou pozici.

Zlepšení oproti uplynulým sezonám zaznamenaly také ženy. Ty skončily loni na ME družstev poslední a musely děkovat faktu, že nebylo kam sestoupit. Letos to v jejich podání bylo lepší, když v Portugalsku obsadily dvanáctou pozici z devatenácti zemí.

S turnajem se rozloučily prohrou 2:3 se Skotskem, když se o české body postaraly na turnaji skvěle hrající Kateřina Vlašínová a Kristýna Frýdlová.

Zklamáním je 12. místo chlapců do 18. let. Ti se chtěli ve Španělsku poprat o první flight, místo toho ale skončili ve druhém a v něm si připsali pouze povinné vítězství v prvním duelu ve federálním derby se Slovenskem.

Poté už pouze prohrávali, když nejprve nestačili na 2:3 na Rakousko a stejným poměrem prohráli také na závěr s Nizozemskem. Poslední dva české body na turnaji si připsali Petr Hrubý a Matyáš Zapletal.

Dvěma výhrami se naopak s letošním ME rozloučily juniorky. Ty sice na úvod vyřazovacích bojů podlehly jako favoritky Slovinsku, ale poté už si poradily jak s Norskem, tak Skotskem.

Z Finska se tak vracejí domů s konečným 13. místem. 

Průběžné výsledky mužů zde.
Průběžné výsledky žen zde.
Průběžné výsledky juniorů do 18 let zde.
Průběžné výsledky juniorek do 18 let zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení