Cafourkovi finále nevyšlo, v Itálii uzavřel třetí desítku

Jan Cafourek

Nejhorší den si Jan Cafourek na letošním Italian Challenge Open bohužel schoval na nedělní finále. Poprvé na turnaji se nedokázal dostat pod par a s celkovým skóre -11 obsadil dělenou 29. příčku. Z jasného vítězství se raduje Švéd Joel Sjoholm (-24).

Je to škoda. Cafourek to měl na Sardinii rozehrané skvěle a před finálovým kolem byl jedinou ránu od TOP 10. V neděli to ale nebyl v resortu Is Molas jeho den. A to i přesto, že do finálové rundy vstoupil berdíkem.

V červených číslech ale v neděli dlouho nevydržel. První bogey přišlo na trojce, druhé na pětce a 29letý český profesionál se začal leaderboardem propadat. Jeho pád na chvíli zastavilo jeho druhé birdie dne na šestce, ale to byla ve finálovém kole jeho poslední radost.

Ve zbytku dne už zapisoval do své skórkarty pouze pary a na čtyparové jedenáctce ještě přišel po bogey o jednu ránu. Byl z toho výsledek 72 (+1) a pohoršení o patnáct příček.

Kolem pod par se s akcí naopak rozloučil Petr Gál. Ten prošel cutem na Challenge Tour poprvé od loňského léta a po vyrovnaných kolech za 71, 68, 70 a 69 ran obsadil s celkovými šesti ranami pod par dělené 55. místo.

Z prvního vítězství na Challenge Tour se ve svých 32 letech raduje stylový Švéd Joel Sjoholm. V neděli vystřihl kolo za 65 ran (-6) a o čtyři rány za sebou nechal Bradleyho Neila s Chasem Koepkou, kteří se podělili o druhé místo. Dělený sedmý skončil šampion ze Zbraslavi Garrick Porteous (-17).

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Oslava Joela Sjoholma přímo na greenu

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení