Hole-in-three! Ryan Fox zahrál eso do paru

Ryan Fox

To se jen tak nevidí. Ryan Fox poslal během finálového kola Scottish Open míček na tříparové šestce z odpaliště přímo do jamky. Jeho radost ale byla pouze polovičatá. Jelikož se jednalo o provizorní míč, znamenalo jeho hole-in-one pouze par.

Třípary na úvodní devítce Dundonald Links dělaly Foxovi problémy během celého týdne. Na čtyřce si ve všech čtyřech kolech připsal bogey a na šestce zahrál po birdie v prvním kole v dalších dvou dnech dva pary.

A v neděli se zdálo, že je ve velkých problémech.

Svou první ránu totiž poslal do buše a vypadalo to, že ztratí minimálně jednu ránu poté, co musel hrát znovu z týčka. S wedgí v ruce ale vykouzlil naprosto senzační záchranu paru. Radost tak měl obrovskou, i když se nejednalo o hole-in-one.

"Dost možná jsem po své nejhorší ráně coby profesionál zahrál ránu nejlepší," usmál se po dohrání Fox. který nakonec s celkovým skóre -8 obsadil dělenou čtvrtou příčku.

Za hráči, kteří si to o titul rozdali v play-off, zaostal o pět ran.

Nemuselo ho tak mrzet, že by kvůli dvěma ztraceným ranám přišel o případné vítězství. "Byl jsem rád, že jsem hlavně blízko greenu. Míček pak ale spadl do jamky a já omezil ztráty," dodal třicetiletý Novozélanďan.

Ten ještě musel trochu trnout při své cestě ke greenu: "Jsem rád, že na mě nikdo nezavolal, že našli můj první míček, když jsem šel ke greenu. Nemyslel jsem si však, že ho někdo viděl. Díky bohu jsem ho poslal přímo do velkého keře."

Ryan Fox ale není první, komu se něco takového podařilo. Fred Couples podobný kousek předvedl v roce 1999 dokonce na slavné sedmnáctce na The Players. Svou ránu přímo do jamky pak oslavil stylově.

Nedal na sobě znát žádné emoce.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení