Korejskou bitvu na US Women's Open ovládla Park, amatérka skončila druhá

Sung Hyun Park

Z asijského souboje o vítězství na letošním US Women's Open se v neděli stal souboj čistě korejský. Vítězně z něho vyšla Sung Hyun Park (-11), která si coby nováček na LPGA připsala největší vítězství kariéry. Na druhém místě skončila amatérka Hye-Jin Choi (-9).

Aby toho nebylo málo, na děleném 3. místě skončily další dvě Korejky Mi Jung Hur a So Yeon Ryu, které se obě dostaly sedm ran pod par. Až na děleném pátém místě vlají v leaderboardu i jiné vlajky. Vedle korejské (Jeongeun Lee) i čínská (Shanshan Feng) a španělská (Carlota Ciganda).

Především pro Feng je dělené páté místo (-6) zklamáním. Čínská profesionálka vedla po všech třech úvodních kolech a až v tom finálovém jí došel dech. Nepovedený den korunovala triple bogey na závěrečné osmnáctce, když se pokoušela o eagle, který by znamenal play-off.

Na to ale nedošlo, a tak mohla 23letá Park slavit své první vítězství na LPGA. "Neměla jsem nejlepší první a druhé kolo. V posledních dvou kolech jsem si ale opět věřila," přiznala vítězka, která do turnaje vstoupila rundami za 73 a 70 ran. O víkendu si ale dvakrát připsala výsledek 67.

Její největší soupeřkou byla v neděli odpoledne teprve 17letá Choi. Druhá nejlepší amatérka světa se ale o šanci vyhrát golfový major připravila na tříparové šestnáctce, kde zahrála double bogey. 

Nestala se tak teprve druhou amatérkou, která by vyhrála US Women's Open. Zatím jediné hráčce, které se něco takového podařilo, byla Francouzka Catherine Lacoste v roce 1967. Vedle toho mohla pokořit také rekord Lydie Ko jako nejmladší major šampionky v historii.

Výsledkem pod par se s turnajem rozloučila Jessica Korda (71, -1), která s celkovým parem obsadila dělenou 21. příčku. Její mladší sestra Nelly se o víkendu nedokázala vypořádat s tlakem po skvělých úvodních dvou kolech a s plus šesti skončila dělená čtyřiačtyřicátá.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení