Přišla o 12,5 milionu: Druhé místo je ale více než peníze

Hye-Jin Choi

Do historie se sice v neděli večer v americkém Bedminsteru nezapsala, do paměti mnoha golfových fanoušků ale rozhodně. Teprve 17letá korejská amatérka Hye-Jin Choi skončila druhá na US Women's Open a potvrdila, že ji nejspíše čeká zářivá budoucnost.

Mohla se stát druhou amatérkou, a první po dlouhých čtyřiceti letech, která by turnaj vyhrála. Mohla se stát nejmladší majoršampionkou v historii. I když se ale nic z toho nakonec nepodařilo, musí Choi odjíždět z New Jersey maximálně spokojená.

A to i přesto, že si jako amatérka nemohla dojít pro šek na 540 000 dolarů, v přepočtu skoro 12,5 milionu korun, který byl připraven pro druhou v pořadí. Přestup k profíkům má totiž naplánovaný až na konec tohoto roku.

"Bylo vy fajn, kdybych ty peníze mohla dostat, ale já si myslím, že mým hlavním cílem bylo sem přijet a soupeřit s ostatními. Pro mě tak druhé místo momentálně znamená více. Je to pro mě obrovská čest, teď se ještě na prize money nesoustředím," říká Choi jasně.

Mnohem více než aktuální nezbohatnutí ji tak mrzí to, že se nezapsala do historie vítězstvím. V průběhu kola dokonce vedla o dvě rány a po birdie na patnácté jamce ještě dělila první příčku.

Jenže pak přišla rána do vody na tříparové šestnáctce a bylo po nadějích. Ztráta dvou ran kvůli double bogey byla příliš velká, než aby šla v závěru dohnat. Choi skončila na hřišti Donalda Trumpa se skóre -9 druhá, dvě rány za vítěznou Sung Hyun Park.

"Snažila jsem se kontrolovat vzdálenost a snaha navíc někdy prostě skončí pokaženou ranou," litovala mladá Korejka, která 7-železem skončila krátká, vpravo před greenem. 

Promarněná šance ji však mrzela pouze chvíli. Sama moc dobře věděla, čeho v minulém týdnu dosáhla. A potvrdila si, že velká vítězství a s nimi spojené tučně šeky snad přijdou v budoucnu: "Skončila jsem přece druhá, to mi dělá velkou radost."

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení