Woods vypadl poprvé v kariéře z elitní 1000 žebříčku

Tiger Woods

Byla to vlastně jen otázka času, ale teď se to stalo. Tiger Woods poprvé ve svém životě vypadl z elitní tisícovky světového žebříčku, když mu v jeho novém vydání patří až 1005. pozice. Nic přitom nenasvědčuje tomu, že by měl v nejbližší době zamířit směrem vzhůru.

Woods totiž nehraje a problémy se hromadí. Po čtvrté operaci zad se zdálo, že začíná svítit světlo na konci tunelu. Místo toho se zhaslo úplně, když byl Tiger zatčen za řízení pod vlivem. Následně se ukázalo, že nezvládá uživání předepsaných léků proti bolesti a poruchám spánku.

A tak letos odehrál pouze tři soutěžní kola. Nejprve neprošel cutem v Torrey Pines a poté odstoupil po prvním kole z akce European Tour v Dubaji. Kdy se na hřišti ukáže znovu, je ve hvězdách.

A množí se názory, že už to nemusí být nikdy.

Nyní je ale vůbec poprvé mimo nejlepší tisícovku pořadí. Když v roce 1994 získal ještě jako amatér první body, posunul se hned na 730. místo. Když o dva roky později přestoupil k profíkům, do prvního turnaje šel jako 434. hráč světa. Světovou jedničkou byl 683 týdnů.

To už je ale doba minulá a na golfové obloze září jiné hvězdy.

První místo momentálně drží s pořádným náskokem Dustin Johnson, za kterým jsou už s minimálními rozstupy seřazeni Hideki Matsuyama, Jordan Spieth, Rory McIlroy a Sergio Garcia.

V TOP 10 jsou ještě šestý Jason Day, sedmý Jon Rahm, osmý Henrik Stenson, který bude v tomto týdnu obhajovat titul na The Open, devátý Alex Noren a desátý Rickie Fowler. Vítěz Scottish Open Rafael Cabrera Bello si polepšil na 17. místo.

Z českých hráčů je na tom nejlépe Stanislav Matuš (630.), v pořadí jsou bodově započítáni ještě Filip Mrůzek (1362.) a Aleš Kořínek (1529.). Na stejném místě jako Kořínek je i jediný Slovák v žebříčku Peter Valášek.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení