Mickelson vyhodil driver. Na The Open bude hrát bez něj

Phil Mickelson

Když vezmete v úvahu, že už jednou hrál Phil Mickelson na majoru bez driveru, zatímco v jednom jiném případě měl naopak dva, nepřekvapí vás zase až tolik, že na nadcházejícím The Open opět nebude mít v bagu standardní výbavu. Pokud se tedy nezmění počasí.

Mickelson se tentokrát vrací k situaci z roku 2008 na US Open v Torrey Pines, kdy odehrál major turnaj bez driveru poprvé. Dva drivery s sebou na hřišti pak měl o dva roky dříve na Masters.

V úterý dorazil k tréninkovému kolu s upravenou 3-železem, modelem Callaway Epic, která měla sklon nahnutý spíše blíže k železu dvojce.

V bagu měl také standardní trojku železo s normálním sklonem, stejně jako trojku dřevo, zatímco si načítal hřiště během kola s Jonem Rahmem, Jordanem Spiethem a Justinem Thomasem.

Mickelson se tímto způsobem připravuje na typické těžké větrné podmínky, které často The Open provázejí. Přeje si je, protože ve větru pro něj bude snazší držet se mladých ranařů. Bez driveru se prý lépe vyhne bunkerům a jeho rány budou vůči větru odolnější.

"Opravdu doufám, že přijde pořádné počasí, pro které je The Open tak slavné. A podle předpovědi by se tak mohlo stát," těší Mickelsona.

"Pokud bude opravdu foukat, bude klíčové jít s míčkem rychle dolů, vyhnout se bunkerům a soustředit se na krátkou hru. Tahle schopnost by mohla být klíčová pro pobyt nahoře v pořadí," uvedl Mickelson.

Pokud by se předpovědi nevyplnily, Mickelsonův caddie a zároveň bratr Tim mu driver vrátí do bagu, ale spíše to vypadá, že s postupujícím průběhem turnaje bude vítr nabírat na síle.

"V posledních týdnech jsem na ranách trojkou železem hodně pracoval. Tahle rána tu nebude ovlivněná počasím. Když jsem sem přijel a zahrál si tréninková kola v sobotu a v neděli, necítil jsem tu potenciál driveru," dodal Mickelson přímo z Royal Birkdale.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení