Matuš opět v TOP 10, přiblížil se kartě na Challenge Tour

Stanislav Matuš

Skvělým kolem za 63 ran (-8) a druhým nejlepším výsledkem dne se Stanislav Matuš rozloučil s Zell am See - Kaprun Open 2017. Díky tomu se posunul na konečné dělené osmé místo a co víc, v pořadí Order of Merit Pro Golf Tour už mu patři čtvrtá pozice.

Matuš je tak opět blíže svému cíli, kterým je zisk plné karty na Challenge Tour pro příští sezonu. Tu dostane pět nejlepších hráčů finančního žebříčku na konci sezony, do kterého zbývá odehrát už jen šest turnajů.

V rakouském Kaprunu vstoupila série do své závěrečné třetiny a po dvou kolech to vypadalo, že si Matuš naopak v celkovém pořadí oproti svým nejbližším soupeřům lehce pohorší.

Finálové kolo ale zvládl na jedničku.

A to do něj přitom vstoupil dvěma bogey na úvodních dvou jamkách, kterými pro něj byla desítka a jedenáctka. Poté se ale rozjel k neskutečnému výkonu a skóroval na jedné jamce za druhou.

Nakopl se stejně jako v kole druhém na třináctce, další birdie přidal na čtrnáctce a pod par zamířil díky další upsané ráně na šestnáctce. To byl ale všechno pouze začátek.

Svou nejlepší fázi finálové rundy odstartoval eaglem na osmnáctce, na který navázal třemi berdíky na jamkách 1, 2 a 3. Poté sice přišlo bogey na pětce, která Matušovi na turnaji neseděla a celkem na ní ztratil čtyři rány, 29letý český profík se ale rozhodit nenechal.

Skórkarta Stanislava Matuše.

Hráč Prague Golf Teamu zahrál na svých závěrečných čtyřech jamkách další tři birdie, když nezaskóroval pouze na sedmičce, a bylo z toho kolo za 63 ran, tedy osm pod par.

Za dělené osmé místo si do pořadí Order of Merit připsal 910 bodů a celkově jich už letos na Pro Golf Tour posbíral 15 485. To stačí na aktuální čtvrté místo, což je šest turnajů před koncem sezony skvělá pozice (kompletní finanční žebříček naleznete zde).

Na turnaji prošel cutem také slovenský profesionál Peter Valášek, který zahrál finálové kolo za 69 (-2) a s celkovými sedmi ranami pod par obsadil dělenou 31. příčku. Z vítězství se radoval německý amatér Alexander Herrmann s neuvěřitelným skóre -21.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení