Amatéři váleli! Ženy ovládly akademické MS, Zach sedmý v Anglii

Kateřina Vlašínová

Hodně povedený týden prožili čeští amatéři. Šimon Zach skončil na prestižní Brabazon Trophy dělený sedmý, ženský tým ve složení Karolína Vlčková, Kateřina Vlašínová a Marie Luňáčková pak dokonce naprosto ovládl akademické mistrovství světa!

Češky se ve Francii předvedly ve skvělé formě, kterou ukázaly už mezi profesionálkami na nedávném turnaji Ladies European Tour na plzeňské Dýšině. Nechaly za sebou všech 11 týmů, které se do turnaje přihlásily.

Při neúčasti Španělek měly být největšími soupeřkami Američanky, které přivezly skutečně silný tým, jehož všechny tři hráčky jsou ve světovém amatérském žebříčku v elitní stovce.

Gabriele Barker (52. ve světovém pořadí) Stephanie Lau (66.) a Sarah Burnham (70.) také po úvodním dni čtyřkolového turnaje potvrzovaly roli favoritek, když vedly o dvě rány před českým výběrem, který dělil 2. místo.

Druhé a třetí kolo se však Američankám vůbec nepovedlo, čehož využily nejlépe české hráčky a díky skvělým a vyrovnaným výkonům se ujaly před závěrečným dnem vedení, které už nepustily.

Tahounkou týmu byla Karolína Vlčková, podle amatérského žebříčku světová šestapadesátka, která se ve dvou kolech dostala pod par hřiště, kde byla nakonec také jako jediná z celého startovního pole i po skončení turnaje. Po kolech za 72, 70, 74 a 71 zahrála za -1 a stala se akademickou mistryní světa.

Druhé místo v celkovém pořadí obsadila Marie Luňáčková (77, 76, 71, 72; +8), na třetím místě skončila Kateřina Vlašínová (81, 73, 71, 73; +10). S celkovým skóre 577 za sebou Češky nechaly druhé Taipei o 14 ran. Třetí Američanky jich ztratily dalších osm. Mužům kralovali Francouzi.

Výsledky akademického mistrovství naleznete zde.

Pětipary cesta k Zachovu úspěchu

Prapor mužského amatérského golfu držel v minulém týdnu hodně vysoko Šimon Zach. Ten na Brabazon Trophy, mezinárodním mistrovství Anglie ve hře na rány, nejen že prošel cutem, ale nakonec skončil v top 10!

A nebýt méně povedeného prvního kola, ve kterém jako jediném nepokořil par (75, +3), mohlo být ještě lépe. Ve zbytku turnaje už totiž český talent zářil, díky výsledkům 70, 68 a 70 si celkově polepšil o osm ran a se skóre -5 skončil dělený sedmý.

"Útočil jsem na parech pět a na ostatních jamkách jsem hrál pokorně. Byla to skvělá taktika, za celých dvaasedmdesát jamek jsem nezahrál víc než pět ran a ztratil jsem pouze jeden balón, což mi určitě hodně pomohlo," řekl Zach pro web České golfové federace.

Hráč Louisville Cardinals neměl důvod být nespokojený: "Hřiště bylo skvěle připravené, v posledním týdnu ale hodně pršelo, a proto bylo trochu podmáčené. S výsledkem jsem spokojený – na bednu to sice nestačilo, ale top ten považuji na tomto turnaji za velký úspěch."

Na turnaji startoval i Vítek Novák, ten ale především kvůli nepovedenému druhému kolu za 80 neprošel s celkovými osmi ranami nad par cutem.

Konečné výsledky Barbazon Trophy naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení