Rahm opět na hraně s pravidly, trest znovu nedostal

Jon Rahm

Jon Rahm se zdá být dítkem štěstěny. Už podruhé mu v červenci hrozily na hřišti dvě trestné rány, pokaždé ale rozhodčí rozhodli, že je nedostane. Naposledy během prvního kola The Open, během kterého se dostal do problémů s "volným přírodním předmětem".

Ukázalo se totiž, že malá větvička nebyla větvičkou, ale skoro metrovou trnovou větví, která navíc nebyla volná, ale stále byla součástí nedalekého keře. V Rahmovi byste se v tu chvíli krve nedořezali.

Jeho spoluhráč z flightu Lee Westwood následně zavolal rozhodčí, kteří museli celou situaci vyřešit. A i když Rahm už počítal s tím, že se dvěma trestným ranám nevyhne, nakonec odešel ze 17. jamky bez trestu.

"Vysvětlil jsem jim svou verzi toho, co se stalo. Bohužel jsem byl jediným, kdo to viděl. Nebyly zde ani žádné kamery, které by to potvrdily," řekl po dohrání Rahm, který si je jistý, že trnová větev mu nebránila ve švihu ani v postoji. A jeho ránu by tak jako tak neovlivnila.

A na tuto tezi přistoupili také rozhodčí.

Rahmovi tak žádný trest neuložili a on se mohl radovat z výsledku 69 ran, tedy jednu ránu pod par. Objevily už se ale i hlasy, že to Rahm "umí zahrát" tak, že se trestům dokáže vyhnout.

Před dvěma týdny totiž prožil také kontroverzi s pravidly, když na greenu neumístil při přemarkování míček přesně na místo, ze kterého ho zvedl. Trest však nedostal, protože odchylka prý byla minimální.

Nejen Lexi Thompson tehdy trochu skřípala zuby.

"Upřímně, nakonec to přeci není moje rozhodnutí. Já mohu pouze popsat to, co se stalo, a to co nejvíce po pravdě a do detailů, jak se vše stalo. Oni pak musí učinit rozhodnutí, je to na nich," brání se Rahm, který je z obou situací sám trochu nešťastný.

Je ale přesvědčený o tom, že nic špatného neudělal: "Byl bych v pohodě s jakýmkoliv rozhodnutím rozhodčích, vždyť oni znají pravidla mnohem lépe než my. A je to jejich rozhodnutí. A to samé jsem říkal před dvěma týdny. Je na nich, jestli mě potrestají, nebo ne."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení