Okradený Stenson! Vykradli mu dům, když hrál na The Open

Henrik Stenson

Jsou to týdny, na které golfisté nezapomínají. Slavné majory. Henrik Stenson nikdy nezapomene na loňské The Open, na kterém si připsal první vítězství na akcích velké čtyřky. Bohužel mu v paměti zůstane i The Open letošní, na výsledku přitom nezáleží. Byl totiž okraden.

Stalo se tek ve čtvrtek během prvního kola. Zatímco on vyrazil společně s Jordanem Spiethem a Si-Woo Kimem v 9:47 do prvního kola, partička zlodějů mířila k jeho pronajatému domu v Southportu.

A ve svém nečestném počínání uspěla.

Odnesla si spoustu pro Stensona cenných osobních věcí a mimo jiné také jeho kompletní kolekci golfového oblečení od Hugo Bosse, ve které měl odehrát zbytek týdne.

Naštěstí ale skončilo pouze u ukradených věcí, v domě totiž nikdo nebyl a tak se nikomu nic nestalo. "Když jsem dohrál své čtvrteční kolo, tak jsem byl informován o tom, že dům, ve kterém v tomto týdnu bydlím, byl vykraden," prozradil novinářům Stenson.

Obhájce titulu si ale nechce nechat velký turnaj nepříjemnou událostí zkazit: "Je to pro mě výjimečné, hrát před fantastickým publikem v Birkdale jako obhájce titulu. Udělám všechno pro to, aby mi to žádným způsobem nezkazilo tento týden."

Stenson připomněl, že se ale nadcházející vítěz The Open, který bude znám v neděli, nemusí bát, že by nedostal džbánek na klaret.

"Jak víte, vrátil jsem ho do R&A už v pondělí, ale bohužel mi ukradli spoustu cenných osobních věcí a také oblečení pro zbytek týdne. Jsem ale velmi vděčný za to, že má rodina v té době v domě nebyla," dodal.

Zatím to vypadá, že si náladu případným vítězstvím nevylepší. Po dvou kolech sice prošel cutem, ale se skóre +2 je na děleném 24. místě, osm ran za vedoucím Jordanem Spiethem.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení