Spieth kolaps nezopakoval, The Open ovládl drtivým finišem

Jordan Spieth

Za necelý měsíc, v polovině srpna, bude Jordan Spieth útočit na PGA Championship na uzavření kariérního Grand Slamu. V neděli si totiž přivlastnil džbánek na klaret, který ve své sbírce trofejí přidá k zelenému saku a poháru z US Open, které získal v roce 2015. Rozhodl drtivým finišem v závěru finálového kola.

Před nedělním vyvrcholením vše nasvědčovalo souboji dvou hráčů o vítězství, a to se naplnilo. Ostatní přitom měli šanci, protože Jordan Spieth v úvodu finálového kola chyboval a Matt Kuchar se držel kolem paru.

Nikdo z pronásledovatelů se však nejlepší dvojici nepřiblížil.

A tak si to dva Američané mohli na druhé devítce rozdat v přímém souboji závěrečného flightu o vítězství. Vstupovali do ní se shodným skóre -8, když si Spieth v první polovině kola o tři rány pohoršil.

Když se pak dostal do problémů na třináctce, na které si připsal už páté bogey dne, zdálo se, že po loňském Masters prožije další finálový kolaps.

Opak byl ale pravdou.

Kuchar nečekané vedení o ránu pět jamek před koncem nevyužil. A stále ještě 23letý Spieth se rozjel v nejdůležitějším okamžiku k nejlepšímu golfu, jaký v tomto týdnu v Royal Birkdale předváděl.

Birdie 14, eagle 15, birdie 16, birdie 17. A z ničeho nic skóre -12.

Na to už nedokázal odpovědět ani zkušený Kuchar (-9), který ve svých 39 letech musí i nadále doufat, že svůj první major někdy vyhraje. V Birkdale si ale připsal svůj nejlepší výkon na turnajích velké čtyřky v kariéře, dosud byl nejlépe třetí na Masters v roce 2012.

Vítězný putt Jordana Spietha

"Musím poděkovat svému kedíkovi Mikovi (Grellerovi) za to, že mě po tom špatném startu udržel ve hře. Byl jsem na sebe hodně naštvaný... Je to stejně tvá trofej jako moje," přiznal Spieth v děkovné řeči velký podíl na vítězství na 146. The Open pro svého kedíka.

Vítězství na The Open pro něho, stejně jako pro jakéhokoliv golfistu, znamená strašně moc: "Absolutně se mi splnil sem. Když jsem si dal před dvěma lety trochu vína z tohoto džbánku poté, co vyhrál Zach Johnson, lidé mi říkali, že mi to přinese smůlu. Naštěstí se tak nestalo."

Na třetím místě skončil senzačně Číňan Haotong Li (-6), o čtvrté místo se podělili Rory McIlroy a Rafael Cabrera Bello, když oba skončili na pěti ranách pod parem hřiště.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení