Nelly Korda si na první titul musí počkat, má alespoň TOP 10

Nelly Korda

Blízko a vlastně daleko byla Nelly Korda od svého prvního vítězství na okruhu LPGA. Na turnaji Marathon Classic sice vedla po třech kolech o dvě rány, v nedělním finále se ale od začátku trápila a v boji o titul uvolnila místo jiným. Nakonec skončila dělená osmá.

Mladší ze sester Kordových je nováčkem na okruhu a v osmnácti letech si mohla připsat první velké profesionální vítězství. Zvládla by to tak o rok dříve než starší Jessica, která se na LPGA radovala "až" v 19 letech.

Nelly zvládla úvodní tři rundy v Ohiu skvěle a po výsledcích 68, 64, 66 byla před finálovým kolem na výsledku -15. Čtvrté kolo pod par však nepřidala, dost možná na ni dolehla tíha okamžiku.

Tím si poprvé v kariéře musí projít každý golfista.

A tak zatímco ostatní hráčky ze špice leaderboardu skórovaly, ona zapisovala pouze pary a jednou za čas o ránu přišla. Poprvé na pětce, podruhé na devítce a potřetí na jedenáctce.

Poté si sice připsala první birdie dne na jamce č. 13, to už jí ale do boje o vítězství vrátit nemohlo. Navíc to byl první a poslední berdík 18leté Američanky s českými kořeny, s turnajem se pak rozloučila svým čtvrtým bogey dne na závěrečné osmnáctce.

Pro Nelly Kordu se jedná o třetí umístění v elitní desítce v její nováčkovské sezoně. V pořadí Race to CME Globe jí patří 42. místo, když si vydělala už 240 073 dolarů, v přepočtu tedy více než 5,3 milionu korun.

Uvolněnou cestu k titulu využila Korejka In-Kyung Kim, která by ale dost možná vyhrála, i kdyby Korda pokračovala ve svých dosavadních výkonech. Kim si připsala nejlepší výsledek dne (63, -7) a s celkovým skóre -21 vyhrála o čtyři rány před druhou Lexi Thompson.

"Myslím, že mi dnes sedělo navrtání jamek," přiznala Kim, která zahrála čisté kolo se sedmi berdíky. Díky tomu si připsala už druhé letošní vítězství na LPGA, když v červnu ovládla ShopRite LPGA Classic.

V neděli jí nezastavila ani hodinová přestávka kvůli silnému dešti, který hráčky vyhnal ze hřiště: "To je golf. Nic jsem od sebe neočekávala a to byl možná důvod, proč jsem dnes hrála dobře."

Nyní se LPGA přesouvá na dva týdny do Evropy, kde se hraje Scottish Open a poté Ricoh Women's British Open. Obou dvou turnajů se zúčastní také Klára Spilková, stále ještě vedoucí hráčka Order of Merit LET.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení