Počasí dovolilo hráčům jen jedno kolo, Matušovi uškodilo

Stanislav Matuš

Už poněkolikáté nedovolilo počasí odehrát golfistům na Pro Golf Tour všechna tři kola. A spokojit se nakonec museli pouze s jedním, což trochu uškodilo Stanislavu Matušovi. Ten ale i nadále drží čtvrtou příčku ve finančním žebříčku.

A to je pro něj nejdůležitější, pět nejlepších hráčů Order of Merit na konci sezony se podělí o plné karty na Challenge Tour pro příští sezonu. Zbývá přitom odehrát už jen pět turnajů, což šance české profíka zvyšuje.

Proč pak předčasně ukončený turnaj Matušovi uškodil?

Po prvním kole za +1 totiž v tom druhém zahrál o ránu lépe a o několik míst si v leaderboardu polepšil.

Jelikož ale v pondělí nestihli někteří hráči z odpoledních flightů kvůli silnému dešti své druhé kolo dohrát, mělo se pokračovat ve středu. Počasí se v německém resortu Hardenberg ale neumoudřilo ani v úterý a hráči už se na hřiště nevrátili.

Výsledky druhého kola se tak škrtaly a platí pouze ty z prvního. Skóre jednu ránu nad par vyneslo Matušovi dělené 24. místo, vyhrál Němec Sean Einhaus se skóre -5.

V celkových počtech Order of Merit se na Matuše lehce dotáhl pátý Nizozemec Robbie van West, který obsadil dělené jedenácté místo. Ztráta hráčů na šestém a sedmém místě naopak na hráče Prague Golf Teamu nepatrně vzrostla.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení