Karolína Vlčková zkouší internet, shání na něm peníze na LPGA

Karolína Vlčková

Je to trend posledních let, a tak se ho rozhodla vyzkoušet také čerstvá česká golfová profesionálka Karolína Vlčková. Finance pro svou cestu na LPGA by ráda vybrala od svých podporovatelů a fanoušků na internetu, konkrétně na serveru Go Fund Me.

Pokud náhodou nevíte, co jsou crowdfundingové servery, tak jen stručně - lidé (skupiny, kdokoliv) představí svůj projekt (cíl, startup) a nastaví, kolik by na něj rádi od svých fanoušků nebo náhodných podporovatelů vybrali.

Obvykle na to mají nějaký určitý počet dní, během kterého, pokud danou částku nevyberou, peníze se vrátí zpět donátorům. Pokud ale uspějí, dostanou částku oni a mohou si splnit svůj sen.

A že se někdy jedná klidně i o několikanásobky požadované částky.

V dnešní době se takto vybírají finance nejčastěji na vývoj nových her nebo softwaru, štěstí zkoušejí umělci při vydávání nových desek nebo natáčení filmů, více méně se na mnoha serverech setkáte prakticky s čímkoliv, co vás napadne. Zdraví, zážitky, jakákoliv pomoc.

Nejúspěšnější česká amatérka posledních let, která v červnu přestoupila před turnajem Foxconn Ladies Czech Challenge k profesionálkám, si tak řekla, že to zkusí taky. Na svou cestu na LPGA by ráda vybrala 20 000 dolarů, v přepočtu tedy kolem 450 000 korun.

"Nebude to lehká cesta, ale já se těším na každou její vteřinu. Chtěla bych vás proto požádat, jestli byste mi nepomohli proměnit můj sen v realitu. Budu si cenit jakéhokoliv daru," vzkazuje Vlčková.

Svůj "projekt" odstartovala 13. července a zatím vybrala jen 200 dolarů. Možná se ale ještě nedostal dostatečně mezi lidi, i když na Facebooku už má přes 70 sdílení. Uvidíme, jestli čeští golfoví příznivci jednu z nejlepších našich hráček na začátku její cesty podpoří.

Přihodit pár dolarů můžete na GoFundMe zde

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení