Frustrovaný Willett volí sprostá slova, operaci zatím nechce

Danny Willett

Danny Willett prožívá už více jak rok trvající mistrovskou kocovinu. Po senzačním vítězství na loňském Masters se herně i výsledkově trápí a na tom se nic nezměnilo ani na letošním The Open. Sice dal cut, ale z hráčů, kteří jím prošli, skončil předposlední.

Na European Tour si od triumfu v Augustě sice připsal tři umístění v TOP 10, na PGA Tour ale ani jedno. Z posledních osmi startů neprošel cutem nebo se odhlásil v šesti případech.

A ve světovém pořadí si pohoršil už na 43. příčku.

Když se ho tak britští novináři po The Open zeptali, jak by zhodnotil svou hru, nebral si s odpovědí příliš servítky. "No hov**," řekl pro Telegraph.

Není to přitom v jeho případě nic až tak neobvyklého, stejně okomentoval i svůj loňský výkon na Ryder Cupu. Pro sprostá slova nechodí daleko.

"Je to frustrující. Když už to vypadá, že se konečně někam posouváte, uděláte dva kroky zpět. Než si to uvědomíte, jste o deset kroků pozadu, než tomu bylo před pár týdny," přiznává Willett, že neví kudy dál.

A bez skrupulí také zhodnotil, jak daleko je jeho hra momentálně od ideálního stavu: "Zasr*** daleko. Cítím, že je to strašně daleko. Golfové rány jsou daleko, mentálně je to daleko. A výsledky jsou také daleko."

Není se přitom čemu divit, devětadvacetiletý Angličan má problémy se zády, se kterými vyrazil v předminulém týdnu za specialisty a podstoupil magnetickou rezonanci.

Pod kudlu se mu ale zatím nechce: "Nevím. Udělám cokoliv, co pomůže, ale nemyslím si, že je ještě nutná operace. Jde spíše o to se dostat do pohody. Jediná věc, která tomu výrazně ubližuje, je špatný švih."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení