Nicklaus o triumfu Spietha: Ukázka odvahy, odhodlání a dovedností

Jack Nicklaus

Už je to tu zase. Srovnávání a spekulace o tom, co bude. Má šanci Jordan Spieth vyzvat Jacka Nicklause v historických tabulkách? Po velkolepém triumfu na letošním The Open optimistické hlasy opět zesílily, sám Nicklaus pak má pro Spietha jen slova chvály.

Když v roce 2014 získal Rory McIlroy svůj čtvrtý grandslamový titul, byl to on, kdo měl začít nahánět rekordních osmnáct Nicklausových titulů. Jenže od té doby dnes 28letý Severní Ir už nepřidal ani zářez, a tak byl vystřídán.

Jordanem Spiethem.

Ten v minulém týdnu v Royal Birkdale vyhrál jeden z turnajů velké čtyřky potřetí a už za necelý měsíc bude mít šanci na PGA Championship uzavřít kariérní Grand Slam.

Díky vítězství na The Open se přitom stal teprve druhým hráčem golfové historie, který vyhrál tři ze čtyř majorů před svými 24. narozeninami. Tím prvním byl kdo? Ano, Zlatý medvěd, tedy Jack Nicklaus.

Spieth to přitom stihl jen tak tak, čtyřiadvacáté narozeniny oslaví ve čtvrtek. Je tak jasné, z čeho se bude připíjet. A to nejen na oslavu dosavadních úspěchů, ale i v očekávání toho, co v nadcházejících letech přijde. Poslední triumf ohromil i Nicklause.

"Vítězství Jordana Spietha na The Open bylo skvělou ukázkou odvahy, odhodlání a dovedností," napsal Nicklaus na svůj Twitter.

Nemohl se přitom nevrátit k událostem ze 13. jamky finálového kola: "Tím, že utekla tak dlouhá doba mezi jeho odpalem z týčka a další ranou, tak si uvědomil, co má dělat. Nevím, jestli by mě samotného napadlo, jít tu ránu zahrát na driving range."

Spieth na jamce zachránil díky dokonalému využití pravidel bogey, když musel dropovat nehratelný míček. A to ho nakoplo k neskutečnému závěru - posledních pět jamek zahrál za mínus pět a vyhrál o tři.

"Stejně jako když Sergio Garcia zachránil par na 13. jamce finálového kola Masters v Augustě, tak věřím tomu, že Jordanovo bogey na třináctce bylo klíčové pro celé kolo. Proměnil ten putt a z ničeho nic vše zvrátil," napsal ještě ke třináctce Nicklaus.

A jak daleko to podle něho může Spieth historicky dotáhnout?

"Podívejte, před 24. narozeninami vyhrál jedenáct turnajů, já osm. Jordan už ukázal, jak je i přes své mládí dospělý a myslím, že to bude dokazovat ještě dlouho," dodal Nicklaus, který má po neděli na Spietha náskok už "jen" 15 major titulů.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení