Kuchar po The Open: Co nás dělá profíky je nezlomnost

GettyImages-821223904.jpg

V minulém týdnu prožil jedno z největších zklamání své profesionální kariéry. Jen o pár dní později už ale musí Matt Kuchar všechno hodit za hlavu a soustředit se na další akci. Je totiž jednou z hlavních hvězd RBC Canadian Open. A také jedním z největších favoritů.

Může za to jeho skvělá hra z Royal Birkdale, která ho vynesla až k nedělnímu boji o titul. V něm se dostal pět jamek před koncem do vedení o ránu, poté ale zařadil Jordan Spieth na vyšší rychlostní stupeň a senzačním finišem si došel pro džbánek na klaret on.

"Myslím, že jednou z věcí, který z nás dělá profesionály, je nezlomnost a schopnost nechat věci za sebou," řekl novinářům ve středu v golfovém klubu Glen Abbey, kde ho čeká další start.

S tím, co se stalo v neděli, že byl smířený.

Jen pár desítek minut po skončení třetího majoru sezony mluvil o zdrcení a bolesti. Tu umocňovaly slzy v očích nejbližších, kteří ho nečekaně přijeli do Anglie na finálové kolo podpořit.

Už je to lepší, ale nevyužitá životní šance ho stále mrzí: "Když jste sražení, musí stát a jít dál. Já se přitom necítil úplně na kolenou, byla to ale velká rána, být tak blízko a nedokázat vzít trofej do svých rukou."

To se Kucharovi sice na PGA Tour podařilo už sedmkrát, naposledy před třemi roky na RBC Heritage, ale na titul z turnaje velké čtyřky ve svých 39 letech stále čeká. V minulém týdnu byl rozhodně nejblíže.

Spravit náladu by si mohl v tomto týdnu v Kanadě, kde v roce 2013 skončil druhý za Brandtem Snedekerem. A třeba mu přinese štěstí také to, že titulární partner akce je stejný, jako při jeho posledním triumfu.

Sám přiznává, že se po herní stránce cítí dobře: "Myslím, že jsem hrál kvalitní golf, Jordan Spieth ale hrál výtečně. Bylo to možná nejlepší uzavření na majorech v jejich historii."

"Když se něco takového stane, jediné, co můžete udělat, je smeknout klobouk a říct - dobrá práce," vrátil se Kuchar ještě jednou k pro něho bolestivé neděli, na kterou ale budou fanoušci ještě dlouho vzpomínat.

I díky němu.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení