Premiérový turnaj Czech PGA Tour v Kácově vyhrál Mrůzek

Filip Mrůzek

Zasloužené vítězství si z premiérového turnaje Moneta Czech PGA Tour, který se pořádal v Kácově, odváží Filip Mrůzek. Ten se jako jediný hráč ve startovním poli dostal během obou kol pod par hřiště a s celkovým skóre -7 vyhrál o čtyři rány před Ondřejem Lieserem.

Mrůzek do turnaje vstoupil povedeným 1. kolem za 67 ran (-5). Ve čtvrtek nejprve odolával útoku nejbližších pronásledovatelů, aby se na druhé devítce opět dostal do vedení a došel si pro letošní druhý titul.

Ten první přišel v Lázních Bohdaneč, kde hráč Relmostu až v play-off udolal Stanislava Matuše. Tentokrát to sice takové drama nebylo, ale v druhém a finálovém kole i tak bylo na co se dívat.

V úvodu se zdálo, že by si pro první vítězství od svého nedávného přestupu k profesionálům mohl dojít Michal Pospíšil. Po prvním kole totiž na Mrůzka ztrácel jedinou ránu a na úvodní devítce svou ztrátu vymazal.

Jenže ve druhé polovině kola mu srazila vaz série čtyř jamek, když na jedenáctce až čtrnáctce zahrál tři bogey a jednoho dabláče (12). Tím se vyřadil ze hry o titul a s celkovým parem skončil dělený pátý.

Nejlepší kolo dne v podobě 68 ran (-4) zahrál Cyril Suk, díky kterému se dostal na bednu. S dvěma ranami pod par skončil třetí, o ránu za druhým Ondřejem Lieserem, který zahrál ve čtvrtek za plus jedna.

Cestu k vítězství si tak v závěru v poklidu kontroloval Mrůzek, který se uklidnil dvěma birdie na úvod druhé devítky a s turnajem se rozloučil jako pravý šampion berdíkem na závěrečné osmnáctce.

Ke středečnímu výsledku 67 přidal ve čtvrtek číslo 70 a bylo z toho mínus sedm a jasné vítězství. Nejlepší ženou na čtvrtém turnaji letošní sezony nejvyšší domácí profesionální série byla Karolína Vlčková (+3).

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení