Babický sahal po seniorském The Open, uteklo mu o jedinou ránu

Alan Babický

Čeští golfisté byli letos velmi blízko účasti na The Open. A nemluvíme pouze o Filipu Mrůzkovi se Stanislavem Matušem, kteří začátkem července útočili na účast na nejstarším turnaji světa. Seniorské verze se totiž málem zúčastnil také Alan Babický.

Ten letos oslavil 50. narozeniny, což ho v golfové terminologii posunulo mezi "seniory". Mezi nimi je ale automaticky mladíkem, což mu dává velké šance na zajímavé úspěchy.

Není proto překvapením, že na domácí scéně už získal dva turnajové tituly v Benátkách a na Dýšině, v plánu však má zkoušet štěstí také v zahraničí.

A tak zkusil jednu ze čtyř pondělních kvalifikací na letošní Senior Open Championship, který se hraje v tomto týdnu na hřišti slavného klubu Royal Porthcawl v jižním Walesu.

Babický nastoupil do jednokolové kvalifikace na hřišti Southerndown GC a hřiště s parem 70 obešel za plus dva.

Což ho vyřadilo ze hry o poslední postupová místa.

Na Open se přímo kvalifikovalo 11 hráčů, takže Babického dělené 18. místo nestačilo. Kdyby zahrál o ránu lépe, šel by do play-off o tři postupová místa. Na dělené 9. příčce totiž skončilo se skóre +1 devět hráčů. 

Nejlépe ze všech zahrál Američan Joe Daley (66, -4), pod par se dostal ještě jeho krajan Bob Ford (-3) a tři Angličané Gary Stubbington (-2) a Steve Cipa s Michaelem Urem (oba -1).

"Navzdory tomu, že jsem do hlavní soutěže nepostoupil, jsem v rámci možností spokojen. Předvedl jsem pěkný stabilní výkon bez nervů a nějakých ostudných škobrtnutí," řekl ke své účasti v kvalifikaci Babický.

Ten během celého kola netrefil v regulaci jen jednu fairway a pět greenů. Co ho tak stálo lepší výsledek? "Dlouhatánské putty na linksových greenech v oceánském větru byly mou největší slabinou. Ze čtyř puttů nad patnáct metrů jsem dal tři trojputty."

Babický nyní bude směřovat své úsilí k účasti v kvalifikaci na PGA Tour Champions, případně na European Senior Tour v příštím roce.

Konečné výsledky naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení